Jednoduchý spôsob, ako roztaviť hliník

Na výrobu rôznych remesiel vyžaduje veľa remeselníkov hliníkové diely. Môžete ich získať iba jedným spôsobom - castingom. Tento proces vyžaduje základné znalosti technológie a bezpečnosti.

Ako východisková surovina sa používajú plechovky od piva, drôty alebo zastarané hliníkové predmety. To všetko je potrebné rozrezať na fragmenty s veľkosťou niekoľko centimetrov. Pretože sa hliník topí rýchlejšie. Farbu a iné kontaminanty zo surovín nemožno odstrániť. Po roztavení sa z nich stane troska. Hlavnou podmienkou je, že kov musí byť suchý.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu nádoby na tavenie - téglika. Mal by byť vyrobený zo žiaruvzdorného materiálu, ako je oceľ alebo liatina. Niektorí remeselníci to robia zo spodnej časti hasiaceho prístroja starého auta. Na uľahčenie je rukoväť z tyče privarená k tégliku alebo použite dlhé kliešte.

Forma na liatie je vyrobená na základe kovovej nádoby. Najčastejšie sa vyrába pomocou otvorenej technológie. Aby sa získal slepý pokus, hliník sa naleje do plechoviek. Zložitejšie sú tvorené zmesou jemného piesku a ílu.

Ak chcete použiť najjednoduchší spôsob tavenia hliníka, musíte z obyčajných tehál postaviť malý krb. Sú umiestnené vo forme malej studne. Na vrchol je položený téglik a palivové drevo sa spaľuje v ohništi. Po vytvorení uhlia sa na tehly položí téglik a zahrieva sa 15 až 20 minút.

Pretože teplotu topenia hliníka, ktorá je vyššia ako 600 stupňov, nie je možné dosiahnuť iba pomocou palivového dreva, používa sa ďalší plynový horák. Je vyhrievaná kovom v tégliku zhora. Aby sa hliník topil rovnomerne, téglik sa periodicky pretrepáva alebo sa kov mieša s kúskom oceľovej tyče, dávajte pozor, aby sa obsah nerozlial.

Pri tavení kovov sa vytvára vodný kameň. Skladá sa z oxidov hliníka a cudzích nečistôt obsiahnutých na povrchu krmiva. Aby ste sa toho zbavili, hliník sa naleje do inej nádoby alebo sa naleje na predhriaty oceľový plech. Kvôli určitým vlastnostiam sa hliník nerozprestiera po povrchu a vytvára malý ingok. Potom sa opäť roztaví a získa sa čistý kov.

Forma na prijatie dielca musí byť úplne suchá. Nalievanie hliníka do neho prebieha pomaly, aby sa zabránilo striekaniu kovu. Po počkaní, kým sa tavenina natlačí na hornú časť, sa obrobok vyberie z formy a ochladí sa.

Zanechajte Svoj Komentár