Ako z vŕtačky urobiť kompletný vŕtací stroj takmer zadarmo

Ručná vŕtačka je celkom pohodlný nástroj, pomocou ktorého môžete opraviť v byte alebo vykonať nejaké remeslá. V niektorých prípadoch sú však potrebné presné otvory. Na vykonanie tejto práce budete potrebovať vŕtačku.

Presné vŕtanie doma je spravidla pomerne zriedkavé, preto nie je praktické kúpiť vŕtačku. Dostať sa z tejto situácie pomôže špeciálnemu zariadeniu na ručnú vŕtačku a zmení ju na druh stroja. Zberá sa nezávisle pomocou improvizovaných materiálov.

Podrobné výkresy domácich strojov vo veľkých množstvách sú k dispozícii na internete, ale musíte si ich zvoliť individuálne. Závisia od veľkosti vŕtačky, možností riešenia konkrétneho technického problému, ako aj od prianí kapitána.

Na zostavenie vŕtačky uvedenej v tomto článku budete potrebovať drevené kocky s prierezom 20x30 mm, dve nábytkové koľajnice, pružina 100 - 120 mm dlhá, niekoľko skrutiek, ako aj kus širokej dosky alebo hrubej preglejky s hrúbkou najmenej 16 mm.

Najskôr sa stojan postele vyreže z preglejky, ktorá bude slúžiť aj ako pracovný stôl stroja. Jeho veľkosti sú volené ľubovoľne. Na stojan sú vertikálne namontované dve rovnobežné lamely dlhé 55 - 60 cm, ktoré sa upevňujú samoreznými skrutkami a rohmi nábytku. K koľajniciam sú pripevnené dve nábytkové koľajničky. Bude potrebné, aby sa vrták pohyboval vo vertikálnej rovine.

Potom sa na spodnú časť postele za stĺpiky inštaluje drevený blok dlhý asi 30 cm, ktorý bude zohrávať úlohu podpery páky stroja. Samotná páka je vyrobená z koľajnice a pohyblivo je pripevnená k lište pomocou dvoch rohov nábytku a samorezných skrutiek.

V ďalšej fáze sa vyrobí montážna doska vrtáka. Za týmto účelom sa v polotovare preglejky s rozmermi 100 x 150 mm, ktorá zodpovedá priemeru telesa vŕtačky, v blízkosti jej náboja urobí otvor. Na získanie svorky sú z obrobku, do ktorého bude namontovaná upevňovacia skrutka, vyrezané dva uhly. Potom sa panel odreže do otvoru. To je potrebné na utiahnutie vŕtačky skrutkou.

Montážny panel je namontovaný na koľajniciach vertikálnej vzpery a priskrutkovaný k nim pomocou skrutiek. Potom je k nemu pripevnená páka pomocou pohyblivého spojenia samoreznej skrutky a kovového rohu. Aby sa zabezpečil návrat panelu do pôvodného stavu, medzi ním a lôžkom je nainštalovaná pružina.

Zanechajte Svoj Komentár