Topiary strom na zdobenie miestnosti z improvizovaných materiálov

Umelý strom populárny v našej dobe - topiary, je neobvyklým prvkom výzdoby miestnosti. Vytvára pocit pohodlia a oslavy v dome. Topiary je tiež skvelý darček pre príbuzných alebo priateľov. Takýto strom sa nemusí kupovať v obchode. Mnohí to robia sami. Stačí ukázať predstavivosť a byť trpezlivý.

Topiary sa vždy skladajú z troch hlavných prvkov: koruna, kmeň a črepník. Crohn sa zvyčajne vyrába vo forme lopty. Na tento účel použite penové gule, prilepte ich z papierového mâché alebo ich zo starých pokrčených novín pevne potiahnite niťami. V tematických variantoch topiary má koruna stromu zvláštny tvar, napríklad vo forme čísel alebo srdca.

Materiál trupu bude drevená lišta, konár, pletacia ihla alebo drôt niekoľkokrát zložený. Hrnec topiary by mal byť menší ako priemer koruny, takže poháre alebo poháre často pokryté papierom alebo tkaninou často pôsobia v tejto kvalite.

Topiálna výroba sa začína prípravou kmeňa. Ak pozostáva z niekoľkých častí, musia sa najprv upevniť medzi sebou. Potom sú pritiahnuté prámikom, saténovou stuhou alebo povrazom. Kmeň prírodnej vetvy vyzerá veľmi pekne. Kôra sa z nej odstráni a pokrytá škvrnami alebo lakom.

V ďalšom kroku sa kmeň uloží do kvetináča. Pri malých rozmeroch by základňa mala mať hmotnosť dostatočnú na stabilitu stromu. Najčastejšie je namiesto pôdy trup pripevnený v kvetináči cementovou maltou alebo inou podobnou stavebnou zmesou. Zhora je „zem“ maskovaná akýmikoľvek dostupnými prostriedkami. Sú potiahnuté kamienkami, perličkami, mušľami alebo dokonca prírodným machom potiahnutým lepidlom.

Vonkajší pot je pokrytý rôznymi tkaninami. Môžete použiť viacfarebné textílie alebo vrecovinu alebo jutovú tkaninu. Materiál je pripevnený k nádobe pomocou univerzálneho lepidla alebo tepelnej pištole.

Teraz je rad na vás urobiť korunu. Ako sme uviedli vyššie, je vyrobený rôznymi spôsobmi, čím sa získa požadovaný tvar. Koruna je bezpečne pripevnená k hlavni pomocou lepidla a pokračuje v jej zdobení.

Na tento účel sa podľa druhu výrobku používajú papierové kvety zložené z hodvábneho papiera, šišky stromov, žalude a suché listy. „Morský“ topiary je prilepený mušľami, rybami alebo figúrkami dekoratívnych morských živočíchov, ktoré slúžia ako dekorácia pre akváriá.

Zanechajte Svoj Komentár