Jednoduchý spôsob kontroly, či je žeriav dobrej kvality

Akýkoľvek obchod s tovarom pre domácnosť alebo stavebným tovarom ponúka široký výber vodovodných kohútikov. Výber kvalitného produktu z nich je však dosť zložitý. Trh je zaplavený nekvalitnými výrobkami a priamym falšovaním z ázijských krajín.

Bezohľadní výrobcovia sa snažia znižovať náklady na svoje výrobky. Používajú na to neprijateľnú technológiu, lacnú alebo úprimne nebezpečnú pre ľudské zdravie.

Aby ste sa ochránili pred zbytočným plytvaním peniazmi a nehodami, musíte ísť do obchodu a mať malé zásoby vedomostí a malý magnet vo vrecku. Výber začína kontrolou tela žeriavu. Pre kvalitný výrobok je mosadz, ktorá je niekedy potiahnutá vrstvou niklu.

Na určenie materiálu, z ktorého je žeriav vyrobený, musí byť jeho povrch mierne poškriabaný. Mosadz je žltá. Neštandardné zinkové výrobky budú mať striebornú farbu. Okrem vysokej krehkosti spôsobenej mechanickým namáhaním sa zinok pri interakcii s vodou premieňa na karcinogénne zdraviu škodlivé. Existujú tiež žeriavy vyrobené zo zliatiny hliníka - silumínu. Takéto výrobky sú tiež zlej kvality.

Okrem výrobného materiálu musíte venovať pozornosť kvalite puzdra. Nemalo by sa previsať alebo sa mušle. Všetky označenia musia byť čitateľné. Veľmi často sa na povrch falošných faucetov hlási názov podobný známej značke. Stačí zmeniť jedno alebo viac písmen.

V ďalšej fáze sa skontroluje plnenie žeriavu. Ventily vysokokvalitných guľových ventilov sú vyrobené z mosadze alebo nehrdzavejúcej ocele. Majú dokonale hladký zrkadlový povrch.

Guľky falošných kohútikov môžu byť vyrobené z obyčajného železa a potiahnuté vrstvou niklu. Vyzerajú matne, zakalene alebo drsne. Pri interakcii s vodou a počas prevádzky sa takýto povlak rýchlo opotrebuje a guľa zhrdne.

Aby sme skontrolovali, z čoho je lopta vyrobená, potrebujeme magnet s sebou. Musí byť vložený do kohútika a otočiť telo. Ak magnet vypadol, potom je všetko v poriadku. Guľa je vyrobená z mosadze alebo nehrdzavejúcej ocele. Zaseknutý magnet označuje falšovaný produkt.

Okrem jednoduchých trikov používaných na overenie pravosti žeriavov sme vyvinuli mnoho ďalších metód. Nájdete ich a zoznámte sa s nimi na rôznych webových stránkach venovaných tejto téme.

Zanechajte Svoj Komentár