Domáca záclona pre záclony nie je horšia ako kúpená

Mnoho majiteľov, ktorí chcú získať jedinečný interiér vo svojom dome, odmietajú štandardné riešenia a uprednostňujú vytváranie vlastných dekoratívnych prvkov vlastnými rukami. Existuje niekoľko dôvodov. Niekto sa snaží šetriť peniaze, ale nie je spokojný s dizajnom hotového výrobku.

To všetko možno pripísať pomerne jednoduchému predmetu - závesovej tyči. Keď to majster urobil vlastnými rukami, dostane to, čo mu vyhovuje vo všetkých ohľadoch. Táto práca nie je komplikovaná a pre začiatočníkov celkom dostupná. Musí sa to však brať vážne. Pevnosť konštrukcie musí zodpovedať hmotnosti záclon, ktoré z nej budú zavesené. Nezabudnite na spoľahlivosť upevnenia rímsy.

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako vyrobiť reťazovú rímsu. Existujú možnosti pripevnenia strún na steny alebo na konštrukčné prvky rámu. V prvom prípade bude veľkosť rímsy zodpovedať šírke miestnosti.

V počiatočnej fáze sú v protiľahlých stenách vyvŕtané otvory pozdĺž okna a inštalované plastové hmoždinky. Kovové krúžky sú do nich zaskrutkované. Potom krúžky prechádzajú tenkým kovovým drôtom. Jeho konce sú pripevnené k krúžkom na protiľahlej stene. Pretože je potrebné upraviť napätie strún, drôt je pripevnený pomocou malých napínačov. Predávajú sa v akomkoľvek obchode so stavebným tovarom.

Aby neboli struny viditeľné, sú uzavreté rímsou. Vyrába sa z drevenej dosky, preglejky alebo drevotriesky. Montáž sa vykonáva na steny alebo strop na kovových rohoch. Strom je pokrytý farbou alebo lakom. Preglejka alebo drevotriesková doska je ozdobená dekoratívnou samolepiacou fóliou.

Struny môžu byť pripevnené nielen k stenám, ale aj vnútri rímsy. Ak to chcete urobiť, najprv vyrobte škatuľu z dreva, preglejky alebo drevotriesky. Vo vnútri som napínal struny a potom pripevnil hotovú rímsu na stenu alebo strop.

Na zavesenie záclon na priechodky je vhodná domáca záclonová tyč vyrobená z plastových vodovodných rúr. Materiál bude vyzerať esteticky veľmi príjemne, takže to dokážete bez zdobenia. Okrem plastových rúr budú potrebné aj špeciálne odpruženia. Sú vyrobené z preglejky alebo dreva. Najprv rezajte obrobok s dĺžkou 15 - 20 cm trojuholníkového tvaru. Potom do nej vyvŕtajte otvor pre inštaláciu potrubia.

Závesy sú pripevnené k stene nad oknom pomocou plastových hmoždiniek a skrutiek. Aby rúry neklesli pod ťarchu ťažkých záclon, musia sa vykonať tri zavesenia. Dva z nich sú inštalované na oboch stranách rímsy a tretí - presne uprostred rúry.

Zanechajte Svoj Komentár