Štýlový koberec z juty za pár minút

Koberce vyrobené z rôznych materiálov sa považujú za najlepšie podlahy. V mnohých izbách sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou interiéru. V súčasnej dobe sa stali obľúbenými koberce vyrobené z lacných a praktických materiálov. Jedným z nich je jutové lano.

Jutová rohož je na dotyk príjemná a dobre odoláva silnému znečisteniu. Vďaka týmto vlastnostiam sa jutový náter používa na chodbách aj v iných miestnostiach. Ručne vyrobený koberec vám umožní rýchlo a lacno získať štýlový dekor. Môžete mu dať kruhový, oválny alebo zložitejší tvar a lano položiť na pevný základ.

Ak chcete pracovať, musíte si kúpiť jutové lano vopred, ktoré sa predáva vo forme valcovitých cievok. Skutočná juta má zlatú, nie sivú farbu a na rozdiel od ľanového povrazu nemá strapce. Výrobky vyrobené z takéhoto materiálu majú vynikajúce estetické vlastnosti.

Laná z juty by mala byť dobrej kvality. Zabezpečuje sa hladké a pevné navíjanie vlákien. Optimálna hrúbka lana na tkanie by mala byť 8 až 10 mm. Tenšie alebo príliš silné lano spôsobí pri práci s ním ďalšie ťažkosti.

Rýchle tkanie kobercov z jutového lana sa vykonáva za pár minút. Na to potrebujete kus obyčajnej handričky, povraz a horúcu pištoľ s lepidlom. Najskôr sa na vodorovnú plochu rozprestrie kúsok utierky. V jeho strede je nanesené lepidlo a na ňom je pripevnený koniec jutového lana.

Potom sa lano stočí do špirály a pevne posunie svoje cievky k sebe. Aby sa zabránilo odvíjaniu špirály, lano je každých 20 - 30 cm pripevnené k olejovej utierke pomocou termopalu. Po navinutí špirály požadovanej veľkosti sa lano a prebytočné okraje olejovej utierky odrežú.

Výsledné príslušenstvo je ideálne na zdobenie obývacej izby. Vďaka tomu bude miestnosť mať hotový vzhľad. Môže sa dať pod kávu alebo konferenčný stolík. Ale pre časté použitie, nie je príliš spoľahlivý.

Ak chcete na chodbe vyrobiť domáci koberec, musíte na jeho výrobu stráviť trochu viac času. Jutové lano sa v tomto prípade nelepí na základňu, ale je šité kapronovými niťami. Spoľahlivo tiež pevne dotiahnu cievky lana. Okrem toho by základňa rohože mala byť vyrobená z odolnejšieho materiálu ako laminát. Na tieto účely sa dobre hodí pytlovina alebo dokonca plachta.

Zanechajte Svoj Komentár