Ako vyrobiť 220 V generátor z motora práčky

Majitelia súkromných domov a chalúp musia mať vo svojej domácnosti alternátor 220 V. Môže sa použiť v prípade náhleho výpadku napájania alebo na elektrické náradie v rohu pozemku vzdialenom od domu.

Pri príležitostnom použití nie je nákup plynového generátora v obchode ziskový. V takýchto prípadoch si to môžete urobiť sami. Ako základná jednotka sa použije motor z práčky. Tieto motory sú veľmi spoľahlivé a dajú sa ľahko nájsť na trhu alebo na skládke.

Elektrický motor nemôže bez zmeny generovať energiu. Vo svojom rotore musia byť nainštalované permanentné magnety, ktoré sú potrebné na vytvorenie elektromotorickej sily (EMF) vo vinutí statora. Pre nášho generátora budete potrebovať neodymové magnety, ktoré si môžete objednať od špecializovaných firiem alebo si ich môžete kúpiť v obchodoch, ktoré predávajú rádiové komponenty.

Magnety sú namontované na povrchu rotora. Aby sa zachoval jeho priemer a nespôsobilo sa rušenie počas rotácie, jeho jadro sa musí prehĺbiť o hrúbku magnetov, ktorá je v priemere asi 5 mm. Takáto práca sa vykonáva iba na sústruhu.

V ďalšej fáze sa magnety umiestnia do vybrania rotora a upevnia sa na univerzálne lepidlo. Z dôvodu rovnomerného umiestnenia zmerajte obvod rotora. Potom sa z pruhu papiera vyrobí šablóna a označí sa rotor. Aby sa zabránilo spojeniu magnetov pri inštalácii pod vplyvom ich vlastného poľa, musia byť oddelené drevenými alebo plastovými priečkami. Po konečnom vytvrdení lepidla sa septum odstráni.

Priestor medzi magnetmi musí byť vyplnený epoxidovým lepidlom. Ako formu môžete použiť list hrubého papiera ovinutý okolo rotora a vystužený maskovacou páskou. Aby lepidlo neuniklo z koncov formy, je potiahnuté plastelínou. Živica sa naleje otvorom v papieri.

Po vytvrdnutí epoxidového lepidla sa rotor brúsi brúsnym papierom a drží v kazete sústružníckeho alebo vŕtacieho stroja. Teraz pokračujte v zostavovaní generátora, ale predtým skontrolujte stav ložísk rotora. V prípade potreby sú namazané alebo nahradené novými. K pracovnému vinutiu je pripojený usmerňovač diód a ovládač.

Na pohon generátora sa používa motor zo starej reťazovej píly. Je namontovaný na základni zjednotenej s generátorom a namiesto reťazového kolečka je vybavený kladkou. Druhá kladka je namontovaná na generátore a štruktúra je spojená pomocou klinového remeňa.

Zanechajte Svoj Komentár