Ľahký spôsob, ako udrieť do ihly

Problém navliekania ihly stále existuje. Je to obzvlášť ťažké pre starších ľudí, chorých alebo zrakovo postihnutých. Na uľahčenie jeho práce bolo vynaložené veľa spôsobov. Existujú dokonca aj špeciálne zariadenia.

Tradičný spôsob navliekania ihly do ihly sa používa všade. Ihla je nehybne držaná v jednej ruke a na druhej strane je jej nit posunutá do jej oka. Musíte to urobiť v tomto poradí a nestláčajte ihlu na niť. Aby sa zabránilo roztrhnutiu špičky nite, musí sa najprv navlhčiť slinami alebo zvinúť prstami. Táto metóda je však vhodná iba pre ľudí s dobrým zrakom.

Populárny spôsob rýchleho navliekania ihly je pomerne jednoduchý. Za týmto účelom položte niť cez dlaň svojej ruky. Potom sa na niť položí ihla a druhou rukou ju drží. Niť by mala byť umiestnená v strede oka a mala by byť kolmá na ňu.

Po kliknutí na ihlu rýchlo pretrela niť. Pritom sa vytvorí slučka, ktorá sa objaví vo vnútri ucha. Zostáva iba vytiahnuť ju. Je pravda, že táto metóda je vhodnejšia pre ihly so širokými ušami, ale nebude vyžadovať okuliare alebo iné zväčšovacie zariadenia.

Niekedy sú po ruke iba ihly s malými ušami. Vloženie hrubej nite do nich jednoducho nefunguje. Existuje však zložitý spôsob, ktorým sa slučka tenšieho vlákna najskôr vloží do malého oka. Hustá niť do výslednej slučky sa pretiahne cez oko.

Moderný priemysel vyvinul a vyrába špeciálne ihly. Nad bežným okom sú vybavené špeciálnymi otvormi. V nich je podobne ako západka umiestnená niť, ktorá sa používa ako bežná ihla. Takúto manipuláciu môžu vykonať dokonca aj ľudia so slabým zrakom.

Niť v špeciálnej ihle drží veľmi pevne, pri šití sa nezlomí a počas šmyku nekĺzne. Túto inováciu ocenili nielen starší ľudia, ale aj ľudia s dobrým zrakom. Ihly so štrbinami môžu výrazne ušetriť čas a nervy.

Profesionálni krajčania používajú špeciálne navliekače ihiel. Je to kovová platňa s rámom z tenkého drôtu. Niektoré modely navliekačiek ihiel sú vybavené lupami alebo vykonávajú svoju funkciu v automatickom režime.

Ak chcete zariadenie používať jednou rukou, zoberte ihlu. Na druhej strane je rám nití nití prevlečený cez jej ucho. Potom cez ňu prechádza niť a niť nite je odstránená z oka. Zostáva iba vytiahnuť niť.

Zanechajte Svoj Komentár