Ako vyrobiť príbory z plastovej fľaše

V priestoroch akejkoľvek kuchyne je uložených veľa vecí, na umiestnenie ktorých sú potrebné špeciálne zariadenia. Najväčšie nepríjemnosti prináša malý príbor. Mali by byť vždy na prístupnom mieste a udržiavané v určitom poradí.

Na pomoc ženám v domácnosti výrobcovia vyrábajú mnoho druhov táckov a podnosov na ukladanie príborov. Ak je však túžba a nejaké zručnosti, také predmety sa dajú vyrobiť vlastnými rukami. Materiálom pre kreativitu sú často prázdne plastové fľaše pod rôznymi nápojmi.

Prvou verziou stojana na lyžice, vidličky a iné kuchynské maličkosti sú 4 alebo 6 navzájom spojených nádob. Fľaše pre nich vyberajú rovnakú veľkosť a tvar. Pomocou ostrého noža sa spodné časti odrežú z každej z nich v 2/3 výšky. Dôkladne sa umyjú od nečistôt a zvyškov.

Potom sa výsledné nádoby ozdobia. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Najjednoduchšou z nich je sprejová farba. Povlak bude rovnomerný, ale nie dostatočne odolný.

Ďalším spôsobom je nanesenie farebnej samolepiacej fólie alebo textilu na plastové nádoby. Môžete použiť vrecovinu alebo jutovú tkaninu. Materiál sa upevňuje na nádoby pomocou univerzálneho lepidla.

Kontajnery zabalené v hustých radoch epee alebo nylonovej šnúry vyzerajú krásne a nezvyčajne. Upevňuje sa na plast pomocou univerzálneho lepidla.

Podstavcom stojanu bude drevená alebo preglejková doska, na ktorú je potrebné pripevniť nádoby z fliaš. Za týmto účelom sa umiestnia na stôl vo dvojiciach a zmerajú šírku a výšku. V súlade s týmito veľkosťami je základňa rezaná. Všetky jeho povrchy sú obrúsené brúsnym papierom, aby sa odstránili triesky a otrepy.

Podklad je potiahnutý farbou alebo škvrnou a vrchná strana je potiahnutá priehľadným vodotesným lakom. Po vysušení sa štruktúra zostaví. Najskôr sa nádoby pripevnia pomocou skrutiek na tenkú koľajnicu. Potom sa koľajnica pripevní na vertikálnu základňu. Dodávka je pripravená na použitie.

Jednoduchší spôsob spočíva v tom, že stojan na príbory sa zavesí. Plastová fľaša je rezaná ostrým nožom a na jednej z jej stien vytvára výčnelok. V ňom je vytvorený otvor na zavesenie nádoby na stenu. Fľaša bez zdobenia vyzerá neesteticky, takže je zdobená vyššie uvedenými metódami.

Zanechajte Svoj Komentár