Ako si vyrobiť pohodlnú šálku zo starej zubnej kefky

Takmer každý deň sa človek zbaví všetkých nepotrebných vecí. Dôvody sú rôzne - vec sa môže stať zbytočnou po doručení termínu, alebo sa len unaví. Niektoré z týchto položiek sa odosielajú do skrine alebo do garáže a väčšina z nich ide na skládku.

Zároveň kreatívni dávajú druhému životu veľa zbytočných vecí, napríklad staré zubné kefky. Dajú sa použiť nielen na čistenie obuvi. Kefa môže slúžiť ako základ pre výrobu vysoko kvalitných a užitočných nástrojov. V tomto článku sa budeme baviť o tom, ako si pohodlne vytvoriť vlastné ruky.

Najprv musíte urobiť jeho kovovú časť. K tomu potrebujete hrubú kovovú tyč kruhového prierezu vhodnú pre hrúbku. V našom prípade ide o konzolu krídla bicykla. Je vyrobená z mäkkej nestvrdnutej ocele, takže ju môžete doma ľahko spracovať.

Pomocou kovovej pílky na kov alebo brúsku sa z držiaka vyreže obrobok dlhý 12 až 15 cm a potom sa brúsnym papierom s jemnými zrnami očistí od hrdze alebo iných nečistôt. S pomocou elektrického šmirgľa sa jedna hrana tyče brúsi na kužeľ, ktorý tvorí pracovnú hranu budúceho nástroja.

Na zadnej strane tyče musia byť zúbky urobené tak, aby sa nástroj neotáčal vo vnútri rukoväte a aby z neho nevypadol. Na tento účel použite obyčajný sekáč. V tomto prípade musia byť štrajky aplikované od špičky po stranu awl. Urobte to opatrne a pokúste sa kov nedekať do veľkej hĺbky. Stačia tri alebo štyri pätky.

Teraz pripravte rukoväť nástroja. Približne polovica z toho je odrezaná od zubnej kefky s pílkou. Kefa je zlikvidovaná a rezaná časť je zovretá vo zveráku. Po zdvihnutí vŕtačky zodpovedajúcej priemeru kovovej tyče sa do rukoväte vyvŕta otvor do hĺbky 5 až 7 cm.

Teraz sú obe časti spojené do jedného dizajnu. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. V prvom prípade je srsť potiahnutá univerzálnym lepidlom a rukoväť je na nej pevne pripevnená.

Druhý spôsob zahŕňa zahrievanie kovu. Urobte to pomocou plynového horáka alebo sporáka. Nie je potrebné kov silno zahrievať, inak sa tenká plastová rukoväť roztaví a stane sa nepoužiteľnou. Rukoväť je zovretá vo zveráku a do nej sa vloží ohrev predhriaty ohňom, ktorý drží kliešte. Po zaschnutí lepidla alebo ochladení kovu je možné náradie použiť.

Zanechajte Svoj Komentár