Ako vyrobiť nábytok z „ničoho“: drevených paliet pre remeselníkov

Priemyselné palety alebo inými slovami palety sú materiálom na výrobu širokého spektra vecí. Materiál, z ktorého sú palety zostavené, je silné, neošetrené drevo, ideálne pre dizajn v podkroví. Okrem výzdoby miestností ich kreatívni ľudia často robia jedinečným a pomerne pohodlným nábytkom.

Palety sa najčastejšie nakupujú vo veľkých obchodoch s potravinami alebo v stavebníctve. Používajú sa na prepravu veľkého množstva tovaru. Po dodávke sú najčastejšie vyradené a zlikvidované, takže si môžete kúpiť paletu bez problémov a za veľmi symbolickú cenu.

Predtým, ako začnete pracovať s palietami, musíte vykonať predbežnú prípravu. Povrch dosiek, ktoré budú v kontakte s ľudským telom, by sa mal dôkladne ošetriť elektrickou brúskou. Ak sa nábytok z paliet plánuje používať vonku, drevo sa ošetruje antiseptickými látkami, ktoré bránia jeho rozpadu.

Najjednoduchší spôsob je pripraviť si kávu alebo konferenčný stolík. Vyžaduje si to jednu alebo dve palety. Všetko záleží na túžbe pána. Palety sa položia na seba a pripevnia sa samoreznými skrutkami.

Časť hornej palety, ktorá bude slúžiť ako doska, je rozobraná a všetky dosky dosadajú pevne. To sa dosahuje absenciou veľkých medzier. Potom je celá štruktúra pokrytá škvrnami alebo farbami. V konečnej fáze sú nábytkové valce pripevnené k spodnej časti palety.

Je pekné pridať stoličku na stoličku. Paleta je rozrezaná na štyri rovnaké časti, ktoré slúžia ako operadlo, sedadlo a podrúčky kresla. Najskôr pripevnite sedadlo a operadlo. Pre pohodlie pri používaní stoličky sa okraje operadla odrežú v miernom uhle a potom sa pripevnia k sedlu samoreznými skrutkami.

Lakťové opierky sú inštalované po stranách. Môžete ich pripevniť nábytkovými skrutkami. Po zafarbení je stolička vybavená valčekmi a vankúšmi naplnenými penou alebo syntetickým zimovadlom.

K ubytovaniu hostia musia urobiť pohovku. Spodná časť je vyrobená z dvoch paliet naskladaných na seba. Zadná strana bude slúžiť ako tretia paleta namontovaná vertikálne k nim. Na vytvorenie podrúčok budete musieť odrezať paletu a pripevniť obe jej polovice na boky pohovky.

Na rozšírenie pohovky je niekoľko rovnakých modulov zostavených bez lakťových opierok. Ich inštaláciou na kolieska môžete z nich vytvoriť nábytok ľubovoľnej veľkosti a konfigurácie.

Zanechajte Svoj Komentár