Dekoratívny odpadový kôš

Rakva je jednou z najdôležitejších vecí pre ženy. Umožní vám ukladať rôzne dekorácie a súčasne slúži ako prvok interiéru. Napriek dostupnosti rakiev pre každý vkus a rozpočet, veľa ihličiek uprednostňuje výrobu z vlastných rúk.

Existuje veľa možností pre domáce rakvy a materiály pre nich budú vyhovovať najrozmanitejšie. Napríklad nepotrebné balenie potravín. Pomocou jednoduchých manipulácií sa také nezmyslové materiály môžu zmeniť na jedinečné objekty.

Ako základ pre prvú verziu domácej škatule budete potrebovať plastovú vedierku s majonézou alebo okrúhlu krabicu sladkostí. Aby sa lepidlo dobre prilepilo na plast, všetky povrchy sa otrú jemným brúsnym papierom. Kartónová krabica je z vonkajšej strany prilepená maskovacou páskou.

Najskôr sa vyrobí kryt škatule. Za týmto účelom by mal byť vonkajší povrch veka škatule alebo plastového vedra potiahnutý lepidlom PVA alebo univerzálnym priehľadným lepidlom. Potom sa položí do kruhu s motúzom alebo jutovým lanom. Všetky vnútorné a vonkajšie povrchy budúcej rakvy sú zdobené rovnakým materiálom.

Okraje škatule sú zdobené vrkočom a vonkajšie steny - pomocou nášivka. Pánt veka je vyrobený zo širokej stuhy alebo pletiva prilepeného termopalom zvnútra rakvy. Na uľahčenie otvárania veka je z toho vyrobená slučka.

Drobná rakva podobného dizajnu môže byť vyrobená z plastovej nádoby so smotanovým syrom alebo jogurtom. Namiesto povrazu používajte tenkú šnúru akejkoľvek farby.

Veľmi nezvyčajná škatuľka pochádza z lepenkovej škatule a CD. Po vyzdvihnutí vhodnej malej škatule sa vloží do vopred pripravených kúskov CD. Kotúče sa rozrezávajú nožnicami na fragmenty rovnomerného alebo nepravidelného tvaru.

Po zaschnutí lepidla sa medzery medzi časťami diskov prepíšu tmelom. V takom prípade je potrebné dôkladne odstrániť jeho prebytok a spracovať rohy škatule. Hrubé gombíky sa používajú ako nohy, ktoré sú pripevnené tepelnou pištoľou.

Je celkom ľahké vyrobiť škatuľu z balení mliečnych výrobkov alebo džúsu. Spodné časti sú vyrezané z dvoch balení, ktoré sú na vonkajšej strane spojené a prilepené látkou. Pripevňuje sa na úzku priehľadnú pásku. Veko škatule sa vyreže z lepenky a prilepí sa aj handrou. Veko a telo sú spojené obojstrannou páskou. Krabica je pripravená.

Zanechajte Svoj Komentár