Ako premeniť obyčajnú fľašu na krásny interiér za pol hodiny

Existuje mnoho spôsobov, ako vyzdobiť dom - obrazy, vázy, lampy, závesy. Z tejto odrody je možné odlíšiť ozdobné fľaše. Takéto suveníry vyzerajú skvele v interiéri akéhokoľvek štýlu a smeru. Nie vždy je však možné vyzdvihnúť potrebné predmety v obchodoch a sú dosť drahé.

Takúto dekoračnú položku však môžete vyrobiť sami. Vyžaduje si to jednoduché materiály dostupné na trhu. Základom práce bude obyčajná sklenená fľaša pod akýmkoľvek nápojom. Dôkladne sa umyje, ale nálepky sa neodstránia.

V počiatočnej fáze sa fľaša prelepí maskovacou páskou. Za týmto účelom sú jeho kúsky niekoľko centimetrov dlhé náhodne pripevnené k celému povrchu fľaše. Pre väčšiu úľavu je potrebné na páske urobiť záhyby. Na dne a na hrdle fľaše nie je potrebné robiť záhyby. Potom sa fľaša musí zvinúť valčekom, aby lepiaca páska dobre priliehala na sklo.

Potom sa hrdlo fľaše zabalí do povrazu alebo jutovej šnúry a upevní sa tak, aby prilepilo. Gombíky, drobné suveníry, kamienky alebo škrupiny je možné považovať za volumetrické prvky výzdoby fľaše. Sú upevnené univerzálnym lepidlom.

Dráhy a žily sú ďalej vytvorené z tavného lepidla na fľaši, ktoré ich umiestňuje zdola nahor. Potom je fľaša pokrytá akrylovou farbou. Na razených šperkoch by mala farba ležať rovnomerne a nemali by vyplňovať malé detaily. Farba náteru musí byť zvolená podľa interiéru miestnosti.

Na dosiahnutie sýtej farby sa farba nanáša vo viacerých vrstvách. Každá vrstva sa pred nanesením ďalšej vrstvy vysuší bežným fénom. Konečne vysušená farba je potiahnutá vrstvou matného alebo lesklého transparentného laku.

Teraz prichádza patinačná línia. Potrebujete špeciálnu pastu alebo farbu. Jeho farba je zvolená v závislosti od interiéru miestnosti a preferencií autora. Patinu je možné aplikovať niekoľkými spôsobmi, napríklad štetcom, penovou špongiou alebo len prstami.

V prvom prípade, keď sa kefa ponorí do patinujúcej kompozície, najskôr sa potiera na list papiera a potom sa na fľašu pôsobí takmer suchým nástrojom. To isté urobte so špongiou. Pri patinovaní prstami zachytia malé množstvo farby a opatrne ju vtierajú na všetky reliéfne povrchy fľaše.

V záverečnej fáze je možné fľašu zabaliť do krásneho vrkoča alebo retiazky, na ktorú visia malé prívesky.

Zanechajte Svoj Komentár