Stojan na organizátor kancelárskych potrieb

Pre plodnú prácu v kancelárii alebo doma by mala byť pracovná plocha prísne objednaná. Hlavným problémom sú malé predmety, napríklad ceruzky, perá, nožnice a iné drobnosti. To všetko sa dá samozrejme umiestniť do zásuvky, ale ich použitie bude komplikované dlhým hľadaním.

Kancelárske potreby ponúkajú veľa typov organizátorov, ale všetky sú rovnakého typu a sú dosť nudné. Z bežnej plechovky si môžete vyrobiť jedinečný papierenský stojan. Musíte byť iba kreatívni.

Ako základ pre všetky typy nosičov sa použije plechovka s vysokými stenami s priemerom 8 - 10 cm, ktorej povrch sa dá ozdobiť rôznymi spôsobmi, ktorých výber závisí od predstavivosti majstra. Pred začatím práce sa nádoba dôkladne očistí od špiny a starých štítkov. Ostré hrany sú orezané alebo ohnuté.

Jednou z možností je prilepenie plechoviek látkou. Môžete použiť akýkoľvek materiál, od tenkých textílií svetlých farieb, až po zhrubnutie alebo jutu. Textílie sú fixované PVA lepidlom alebo termálnou pištoľou. Na maskovanie horného a dolného okraja je na nich nalepená páska. Povrch je zdobený aplikáciou alebo kresbami.

Nezvyčajne vyzerá ako plechovka prilepená pomocou gombíkov rôznych veľkostí. Nádoba je natretá z aerosólovej plechovky a potom patinovaná meďou alebo zlatom. Ak to všetko nie je žiaduce alebo čas, povrch plechovky sa môže prelepiť farebným papierom alebo tapetou. Alternatívne je povrch pohára ozdobený úhľadne odstránenou stromovou kôrou.

Plechovka je niekedy ozdobená jutovým motúzom alebo nylonovým lanom. Jeho povrch je husto pokrytý lepidlom a obalený šnúrou, ktorá pevne usporiada zákruty. Takýto organizátor môže byť ozdobený nášivkou, ozdobnými gombíkmi alebo odznakmi.

Držiak na ceruzky v morskom štýle je vyrobený z piesku, malých kamienkov alebo škrupín. Za týmto účelom zakryte nádobu lepidlom a posypte veľkým, umytým a preosiatym pieskom. Potom je zafarbená kvašmi alebo farbami na vodnej báze rôznych farieb. Po zaschnutí farby sa nádoba prelepí škrupinami alebo malými kamienkami.

Kompozíciu môžete dokončiť pripevnením nádoby na predtým pripravený podklad z plastu alebo preglejky. K tomu sú prilepené umelé riasy, hviezdice a plastové ryby používané na navrhovanie akvárií.

Zanechajte Svoj Komentár