Ako si vyrobiť masážne zariadenie na masáž chrbta

Masáž chrbta pomocou rôznych prístrojov stimuluje zlepšenie prekrvenia svalov a vnútorných orgánov človeka. To platí najmä pre ľudí so sedavým životným štýlom. Najefektívnejšie sú masérky s valčekovými prvkami.

Existuje veľa druhov takýchto nástrojov na predaj, ale nie každý je schopný zvoliť si ten správny model pre seba. Východiskom z tejto situácie bude výroba masážnych prístrojov na kolieskach vlastnými rukami. Ako materiál budú slúžiť diely z nepotrebných predmetov dostupných v každej domácnosti.

Najprv musíte vypočítať požadovanú dĺžku maséra. Závisí to od dĺžky rúk osoby a ovplyvňuje použiteľnosť zariadenia. Na základe týchto veľkostí je potrebné pripraviť požadovaný počet valcov.

Najjednoduchší spôsob, ako ich vyrezať z dreva na sústruhu. Drevo by malo byť dosť tvrdé, napríklad dub alebo breza. Ak sa staré účtovné účty uchovávali v dome, môžete ich kosti použiť ako valčeky pre masér.

Vyrábané valce sú starostlivo obrúsené brúsnym papierom, aby sa odstránili otrepy a prípadné triesky. Ak tento postup zanedbáte, pri používaní maséra bude cítiť nepohodlie a dokonca je možné sa zraniť.

Ako nápravy pre valce sa môžu použiť medené alebo hliníkové rúry s hrubými stenami. Ich vonkajší priemer by nemal prekročiť 5 - 8 mm. V závislosti od veľkosti sa drevené valce kladú na os 4 až 6 kusov. Celkovo bude potrebných 10 až 12 valivých prvkov.

Základňou zariadenia bude nylonový kord s hrúbkou 6 - 8 mm, ktorého dĺžka by mala byť dvakrát väčšia ako veľkosť maséra. Na výrobu pier sa používajú dva kusy rúrky z PVC, každá s dĺžkou 10 - 15 cm. Cez nimi prechádza šnúra a jej konce sú pevne zviazané a výsledný uzol schováva v dutine jednej z rukovätí.

Potom sa šnúra napne na rovnom povrchu a jej držadlá sa pripevnia svorkami. Potom, v závislosti od priemeru valcov, označte miesta inštalácie osí valcov. Predpokladá sa, že optimálna vzdialenosť medzi valcami by mala byť 1 až 2 cm.

Záverečná fáza práce zahŕňa pripevnenie valčekových prvkov k šnúre. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je s hliníkovými nitmi, ktorých priemer musí zodpovedať vnútornej veľkosti rúrky, z ktorej je vyrobená os valčeka. Pokiaľ nity vhodnej veľkosti nebolo možné nájsť, os sa dá upevniť pomocou skrutiek s lisovacou podložkou.

Zanechajte Svoj Komentár