Ako si sami vyrobiť drvič krmiva pre hospodárske zvieratá

Pri chove hospodárskych zvierat a hydiny na domácom dvore sa nemôžete obísť bez sekačky na krmivo. Toto jednoduché zariadenie vám umožňuje spracovať obilnú a zelenú hmotu používanú na kŕmenie všetkých druhov hospodárskych zvierat.

Vytvorenie rezačky krmiva vlastnými rukami je celkom jednoduché. Mnoho stránok venovaných tejto téme ponúka hotové výkresy brúsok na základe konkrétnej jednotky. Preto sú vhodné staré elektrické náradie a domáce spotrebiče poháňané dostatočne výkonnými elektrickými motormi.

Najjednoduchšie zariadenie je vyrobené z kovového vedra a starého brúsky. Najskôr sa zvarí stojan so štyrmi nohami z profilovej rúrky alebo kovového rohu. Zhora je k nej privarená doska s otvorom v strede pre hriadeľ brúsky. Na to bude namontovaná násypka. Pod doskou je nainštalovaná plošina, na ktorej je brúska pripevnená s odstráneným ochranným krytom.

K doske stojana je priskrutkovaný kovový vedro, ktoré bude hrať úlohu násypky. Je dôležité, aby bol vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. V pozinkovanom kontajneri sa zelená hmota oxiduje, čo môže viesť k otrave zvierat zvieratami. Na dne bočnej steny vedra sa vytvorí otvor s priemerom 8 až 10 mm, ku ktorému je pripevnený plechový zvon na sekané krmivo.

Ako pracovný prvok sa používa bežný kovový disk z brúsky určený na rezanie kameňa. Má prierezy, ktoré účinne pomelú krmivo.

Zložitejší model rezačky krmiva pre domácnosť je vyrobený z nádrže zo starej práčky a jej elektromotora. Dizajn je zostavený na základe kovového rámu z rohu alebo rúr.

Vo svojej hornej časti je pripevnená nádrž z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa použije ako násypka. Vo svojej spodnej časti je dostatočný otvor, aby sa posuv mohol vďaka gravitácii pohybovať nadol. Motor je namontovaný na spodnej časti zásobníka na ráme. Pracovný prvok brúsky by sa mal otáčať v kruhovej drviacej komore. Je vyrobený z plechu.

Priemer komory by mal byť o niekoľko centimetrov väčší ako rozmery pracovného noža. Ako posledne uvedený sa používa kovový pás s naostrenými hranami. Má otvor v strede a je pevne pripevnený maticou k hriadeľu motora. Nasekané krmivo sa naleje dierou v komore.

Zanechajte Svoj Komentár