Vyrábame nočné lampičky v detskej izbe z upevňovacej peny a baterky

Nočná lampa má mäkké tlmené svetlo, vďaka čomu je veľmi vhodná na inštaláciu do detskej izby. Takýto zdroj osvetlenia je celkom možné vyrobiť nezávisle. Použitie baterky ako jej hlavného prvku vám umožní odmietnuť pripojenie k sieti, čím sa stane úplne bezpečným.

Ako základ pre lampu vyrobenú z peny sa plastová kupola vyrába z továrne. Jeho priemer môže byť 150 - 200 mm. Použitím kovovej pílky na kov sa rozreže na polovicu a získajú dve rovnaké polovice. Ich okraje sú zarovnané s jemným brúsnym papierom.

Potom sa obidve polovice znovu spoja obalením krytu páskou. Vnútorný povrch tienidla je potiahnutý rovnomernou vrstvou bežného krému na ruky. Použitie tekutého maziva je nepraktické, pretože odteká zo stien, čo vedie k adhézii montážnej peny.

Ďalšou operáciou bude vyplnenie stropu penou. Za týmto účelom si môžete kúpiť najlacnejšiu fľašu s minimálnym výťažkom materiálu. Pena sa začína nanášať zdola nahor. Na rovnomerné rozloženie materiálu sa strop počas procesu plnenia penou pomaly otáča okolo svojej osi.

Po jednom dni sa lepiaca páska odstráni a výsledná guľa sa odstráni z formy. Ostrým nožom sú vyčnievajúca spodná časť a vločka odrezané, čo jej dodáva dokonale guľatý tvar. Potom pomocou guľovej píly sa guľa rozreže na dve rovnaké polovice. Odstránia jadro a získajú dutú guľu.

Ako svietidlo sa použije bežný svetlomet s batériou. Pri inštalácii je v jednej z polovíc gule odrezaná diera. Mala by byť o niečo menšia ako priemer rozptyľovača, aby sa guľa natiahla s vynaložením námahy a len telo svietidla zostalo mimo nej.

Teleso je maskované pomocou rovnakej montážnej peny. Aby ste to dosiahli, musíte urobiť polkruhovú časť. V pene sa vyreže otvor zodpovedajúci rozmerom tela. Po namontovaní lampy je lampa úplne skryta.

Spodná časť svietidla je natretá čiernou striekanou farbou. Dve polovice gule sú pripevnené lepidlom PVA, ktoré sa nanáša štetcom na ich konce. Po zaschnutí lepidla sa jeho zvyšky opatrne odstránia ostrým nožom. Na zlepšenie vzhľadu sa na penový kryt môže nastriekať malá zlatá alebo strieborná farba z aerosólu.

Zanechajte Svoj Komentár