Ako si vyrobiť umelý strom bonsai vlastnými rukami

Každý majiteľ sa snaží vyzdobiť interiér svojho domu jedinečnými a neobvyklými prvkami. Jednou takouto položkou sú umelé bonsaje.

Takéto živé rastliny sú veľmi drahé, navyše si vyžadujú stálu a veľmi špecifickú starostlivosť. V tomto ohľade mnohí dizajnéri uprednostňujú výzdobu priestorov umelými rastlinami. Každý remeselník môže také remeslo vyrobiť doma.

Na to budete potrebovať kovový drôt s priemerom najmenej 1 mm a dĺžkou asi 2 m, lepidlo, kvetináč, piesok a farbu na kreslenie. Najprv je kmeň stromu vyrobený z drôtu. Je vzdialený 15 až 20 cm od okraja drôtu a po celej dĺžke je preložený hadom.

Upínajúc had medzi dvoma kliešťami, jeho stred je skrútený do tesného turniketu. Okraje turniketu by mali byť voľné, aby sa z nich mohli vytvárať konáre budúceho stromu. Spojením niekoľkých žíl drôtu sa vytvoria 3-4 silné konáre a zo zvyšných žíl sa vyrobia tenké konáre.

Jednotlivé žily, ktoré boli vytesané z horných okrajov z výsledných vetiev, sa množia rôznymi smermi, čím sa získajú ešte tenšie vetvy. Takto je možné vytvoriť korunu ľubovoľného stromu, od borovice po javor. Korene stromu sa vyrábajú podľa rovnakého princípu, iba oveľa kratšie ako vetvy.

Rám stromu musí byť oblečený v kôre a listoch. Na výrobu kôry potrebujete tabak a PVA lepidlo. Pred použitím mletý tabak. Drôt dobre potiahnite lepidlom a posypte ho tabakom. Po zaschnutí prvej vrstvy sa postup opakuje, až kým sa povrch kmeňa podobá kôre skutočného stromu.

Listy stromu sú vyrobené z jemne nasekanej penovej špongie. Aby kusy mali nepravidelný tvar, je lepšie roztrhať penovú gumu rukami. Je žiaduce, aby sa farba peny zhodovala s farbou listov. Ak nebolo možné vybrať špongiu požadovanej farby, penová guma sa musí natrieť. Z tohto dôvodu sa jeho kúsky nalejú do malej nádoby a zmiešajú sa s hrubou farbou, ako je kvaš alebo akvarel. Po natieraní sa špongia nechá úplne uschnúť.

Do kvetináča sa naleje piesok alebo iná pôda, ktorá v strede vytvára nízku kopu. Aby nestrácala svoj tvar, je pôda rovnomerne pokrytá vrstvou tekutého riedeného PVA lepidla a navrchu je pokrytá suchým pieskom.

Ďalej sú konce vetiev potiahnuté lepidlom a posypané zelenou špongiou. Potom zakryte korene lepidlom a položte hotový strom na zem, aby lepidlo úplne vyschlo.

Zanechajte Svoj Komentár