Košík na špáradlá a iné drobky z novín

Docela populárnou oblasťou domácej kreativity je tkanie rôznych predmetov z novín. Takáto práca si nevyžaduje špeciálne znalosti a najmä finančné náklady. Používajú sa staré noviny a časopisy, ktorých listy sú skrútené do tenkých trubíc a pripevnené lepidlom alebo lakom.

 

Tí, ktorí si želajú, sa môžu pokúsiť utrieť z novín praktický kôš na ukladanie rôznych drobností. Pred začatím prác by sa však mali pripraviť materiály. Na získanie trubičiek potrebujete ostrý nôž na rozrezanie novín na pásy dlhé 30 cm a šírky 10 cm.

Potom sa prúžky vertikálne naskladajú a každý z nich sa nakloní šikmo. Na uľahčenie práce sa používa pletacia ihla a tak, aby sa hadička nezatočila, sú jej okraje okamžite zlepené. Po zaschnutí lepidla sa ihla odstráni.

Aby bol budúci výrobok krásny, musia byť pripravené trubičky natreté. Na tieto účely sa používa akákoľvek farba - akrylová farba, kvaš a tónovacia pasta pre farby na vodnej báze. Niektorí dokonca používajú liečivé brilantné zelené alebo jódové.

Aby sa papierové trubice podobali prírodným vetvičkám, sú najprv natreté na bielo. Po zaschnutí sú farby pokryté moridlom vo farbe stromu. Maľovanie veľkého počtu trubíc vyžaduje veľa času, takže prácu je možné urýchliť pomocou špeciálneho zariadenia. Je to kus plastovej kanalizačnej rúry. Jeden koniec je uzavretý zátkou namontovanou na lepidlo.

Do potrubia sa naleje farba a trubice sa do nich spustia, ktoré sa potom položia a sušia na vzduchu. Steny koša s predfarbenými trubicami budú vyzerať jednotne, bez nenatretých medzier.

Tkanie začína na spodnej časti koša. Môže byť vyrobený z kartónu. Otvory sa vyrábajú po obvode spodnej časti kartónu a do nich sa vkladajú novinové trubice. Hrany sú pripevnené k lepenke lepidlom. Mali by ste dostať štvorec s trubicami rozchádzajúcimi sa rôznymi smermi.

Potom sa bočné steny začnú tkať. Na tento účel sa medzi zvislými rúrkami pripevnenými k spodnej časti tkajú vodorovné rady papierových viníc. Kombináciou farieb trubíc môžete získať kôš s rôznymi vzormi.

Horná časť stien je tkaná z troch radov rúrok a umiestňuje ich do vrecka. Okraje rúrok sú pripevnené lepidlom PVA. Na dosiahnutie dobrej trvanlivosti a estetiky koša je celý povrch zvonka a zvnútra potiahnutý priehľadným lakom. PVA lepidlo je tiež vhodné na tieto účely.

Zanechajte Svoj Komentár