Ako vyrobiť krásne kvetináče zo starých plastových vedier

Najvyhľadávanejšou položkou každého pestovateľa v domácnosti je kvetináč. Často sa hodia na pestovanie kvetín rôzne predmety, napríklad plastové vedrá vyrobené z majonézy alebo stavebných zmesí. Aby im dal estetickejší vzhľad, mnoho remeselníkov zdobí vedrá rôznymi spôsobmi.

Prvá možnosť spočíva v vytvorení dekorácie na plastovom vedre pomocou omietky a farby. Pred začatím prác sa vnútorná a vonkajšia plocha vedra dôkladne očistia od nečistôt. Potom sa z vonkajšej strany obrúsi brúsnym papierom s hrubým zrnom, čím sa vytvorí drsný povrch. To umožní, aby sa povrchové materiály lepili lepšie na svoj povrch.

Potom sa sadrový prášok zriedi, aby sa získala hustá konzistencia. Ako základ pre dekor budete potrebovať tenkú látku, ktorá sa rozreže na úzke prúžky. Po úplnom ponorení tkaniny do sadrovej malty sa prúžky rozložia na bočnej ploche vedra, čím sa od nich vytvorí odlišný reliéf. Všetko bude závisieť od predstavivosti autora. Malo by sa pamätať na to, že sadra veľmi rýchlo stvrdne, takže by ste sa mali ponáhľať.

Po vytvrdnutí sadry sa jemne obrúsi jemným brúsnym papierom a natiera sa bielou farbou. Potom je možné pomocou lepenkovej šablóny a tmelu aplikovať na steny vedra objemový ornament.

Vedľa ornamentu je vedro zdobené kvetmi. Vyrábajú sa z kartónových podnosov na skladovanie vajec. Každá z buniek sa vystrihne a z nich sa vytvoria kvety zafarbené bielou farbou. Kvôli lepeniu sú na povrch sadry pripevnené kvety. V záverečnej fáze je výsledný kvetináč ozdobený striebornou alebo striebornou farbou, ktorá ho jemne nastrieka na celú bočnú plochu.

Ďalšia verzia kvetináča vyrobená z plastového vedra je ozdobená dekoratívnymi prvkami z pytloviny alebo jutovej tkaniny. Práca sa začína meraním výšky a obvodu vedra. Do týchto veľkostí je nastrihaný kus látky. Po nalepení lepidla na hornú časť vedra pripevnite na ňu okraj látky. Lepidlom tiež upevňujú bočný spoj materiálu. Spodok textilnej pásky je zlepený a z nej sa tvoria aj záhyby.

Rezacie prúžky široké 1 až 2 cm z rovnakej tkaniny, sú po celej dĺžke preložené a žehlené. Potom je látkový záhyb rozmazaný lepidlom a, z ktorého sa vytvorí akýkoľvek vzor, ​​prilepený k bočnej stene vedra. Aby sa dosiahol trvalý vzor, ​​vzdialenosť medzi prúžkami látky by mala byť minimálna. Kvetináč je pripravený.

Zanechajte Svoj Komentár