Ako vytvoriť pôvodnú skladbu na stole

Posledným krokom modernej módy je dekorácia stola so špeciálnou cestou. Materiály jeho výroby môžu byť úplne čokoľvek, od textilu po drevené dyhy. Takéto príslušenstvo vyzerá veľmi dobre na doskách rôznych tvarov, textúr a farieb, ktoré sa organicky premiešavajú do interiéru ktorejkoľvek miestnosti.

Stolovú stopu si môžete kúpiť v obchode alebo si ju vyrobiť sami, po obdržaní veľmi originálnej dekorácie vášho domu. Existuje mnoho možností, napríklad klasická cesta tkaná z juty alebo inej drsnej látky. Dlhé pásy takéhoto materiálu sú vzájomne prepletené, na okrajoch pripevnené hrubými vláknami alebo lepidlom tavným za tepla.

Ďalšou možnosťou je skladba s rohmi zloženými do obálky pripevnenej pomocou gombíka. Takéto riešenie má okrem estetických vlastností aj praktický význam. Používajú ho často ženy v domácnosti, ktorých rodiny majú malé deti alebo domáce zvieratá.

Dráha z drevených prvkov vyzerá veľmi pekne. Môže to byť drevná štiepka, dyha alebo tenká lamela. Povrch každého prvku je starostlivo vyleštený a ošetrený rôznymi olejmi alebo škvrnami, čo dáva dráhe jedinečný vzhľad. Upevnenie drevených prvkov sa vykonáva pomocou hrubej rybárskej vlasca. Je prevlečený otvormi v bočných stenách alebo prilepený z nesprávnej strany koľaje.

Položky vyrobené tradičnou technikou makramenu vždy vyzerajú originálne. Rôznorodosť ich tvarov a vzorov zaujme každého človeka. Takáto cesta bude vyhovovať interiéru každého štýlu.

Neobvykle a prísne zdôrazňujú štýl interiéru miestnosti, stolová cesta vyrobená z jedného kusu hustej látky. Aby sa jeho okraje nerozmotali, sú ošetrené lepidlom alebo fixované špeciálnou tepelnou páskou, ktorá je pri vystavení železu roztavená.

V rustikálnom interiéri je perfektná pytlovina, hrubé plátno alebo jutová dráha. Jeho bočné steny sú zdobené stuhami kontrastnej farby a koncové okraje sú zdobené strapcami. Za týmto účelom sa z tkaniny vytiahnu priečne nite, ktoré tvoria strapce dlhé 30 až 40 cm, aby sa zabránilo ďalšiemu otváraniu látky, zbiera sa do niekoľkých malých zväzkov a zauzľuje sa.

Stôl na stolíky šitý z rôznych kusov látky pomôže rýchlo zmeniť farebnú schému miestnosti. Na zmenu farby stačí otočiť stopu hore nohami.

Zanechajte Svoj Komentár