Pohodlné police na záhradné náradie z drevených zvyškov

V letnej sezóne je potrebné neustále používať rôzne záhradné náradie - vidly, lopaty, zhrabovače, sekačky. To všetko vo veľkých množstvách je k dispozícii od vlastníkov osobných pozemkov. Nie každý záhradník však pre takýto nástroj organizoval úložný priestor.

Neporiadok môže spôsobiť veľa nepríjemností, takže je čas premýšľať o vybudovaní silných políc, do ktorých sa zmestí všetko vybavenie záhrady. Police alebo stojany nebudú vyžadovať vysoké finančné náklady od domácich remeselníkov, pretože sa môžu vyrábať zo zvyškov dosiek, ktoré zostali po výstavbe alebo oprave domu.

Rôzne webové stránky venované riešeniu tohto problému ponúkajú veľa možností dizajnu na uskladnenie záhradného náradia, z ktorých je celkom možné zvoliť najvhodnejšie riešenia.

Pretože väčšina záhradných nástrojov je vybavená dlhými držadlami, najoptimálnejším spôsobom ich umiestnenia bude vertikálne alebo horizontálne zavesenie. Najjednoduchšou možnosťou umiestnenia náradia je polica na šírku dosky od 10 do 15 cm.

Po celej dĺžke dosky vo vzdialenosti 25 - 30 cm od seba vytvorte sériu otvorov. Použite na to jadrovú vŕtačku s priemerom 35 - 40 mm. Potom sa pomocou elektrickej skladačky alebo ručnej pílky premenia na vybrania tvaru U. Doska s bočným povrchom je pripevnená kovovými rohmi k stene haly alebo prístrešku. Nástroj je vo výrezoch umiestnený vertikálne.

Rovnako jednoduchá verzia políc sú dve vodorovne umiestnené dosky pripevnené k stene stodoly. Pre konštrukčnú pevnosť sú oddelené priečkami. Vyzerá to takto: zdvihnite dve dosky rovnakej dĺžky. Jeden z nich je namontovaný vodorovne na stene stodoly.

Zo zvyškov tyče je vyrezaných niekoľko priečok, ktoré sú upevnené po celej dĺžke už nainštalovanej dosky. Druhá doska je pripevnená pomocou skrutiek k priečkam.

Ďalšou možnosťou pre police na uskladnenie záhradného náradia je horizontálne umiestnenie. Na to potrebujete dve dosky so šírkou 10 - 15 cm, ľubovoľnej hrúbky. Najprv v jednom z nich vyvŕtajte diery pomocou jadrového vrtáka s priemerom 35 - 40 mm vo vzdialenosti 25 - 30 cm od seba. Potom sa okraje dosky oproti otvorom odrežú v uhle 45 stupňov, čím sa získajú drážky tvaru U.

Doska s dokončenými drážkami sa nanesie na druhý obrobok a kresba ceruzkou okolo obrysov dier sa vytvorí druhá časť police. Upevnenie dosiek na zvislý povrch sa vykonáva pomocou kovových rohov a samorezných skrutiek.

Zanechajte Svoj Komentár