Ako urobiť silnú slepú uličku vlastnými rukami

Svoj dvor alebo letnú chatu môžete chrániť pred neželanými návštevníkmi pomocou prázdneho plotu a silného slepého ramena pri bráne. Napriek prítomnosti veľkého sortimentu takýchto výrobkov v obchodoch sa skrutky spravidla vyrábajú nezávisle od veľkosti brány.

Dokonca aj ten, kto nemá dostatok skúseností na to, môže zostaviť slepý úder vlastnými rukami. Stačí si len vybrať ten správny dizajn. Najbežnejšie blokovacie zariadenia pre brány sú bariéry.

Výroba takejto skrutky sa začína meraním polovice šírky jedného krídla brány. V tomto bode je nainštalovaná skrutka. Potom, keď sme zachytili časť profilovej oceľovej rúrky požadovanej veľkosti, vyvŕtajte otvor na jednej z jej hrán. Po pripevnení konca potrubia k jednej polovici brány sa horizontálne umiestni a miesto inštalácie zarážky sa označí. Je vyrobená z kovového rohu a privarená k protiľahlej polovici brány. Skrutka je pripravená.

Spoľahlivú fixáciu brány zaisťuje aj slepý uzáver vo forme otočného stola. Tento pomerne jednoduchý a robustný dizajn je obvykle vyrobený z dreveného bloku. Dlhá vlásenka sa zaskrutkuje do okraja jednej z polovíc brány a upevní sa na matice alebo zváranie. Gramofón je vyrobený z drevenej tyče alebo kovovej rúry. Uprostred je vyvŕtaný otvor a namontovaný na predtým nainštalovanú skrutku, takže sa ľahko otáča.

Na každej polovici brány sú namontované nosné tyče otočného taniera. Aby sa brána ľahko uzavrela, dávajú skoseniam skosený tvar. Výsledná skrutka zablokuje bránu otáčaním točne.

Klzné skrutky sa často inštalujú nielen na blokovanie brán. Ak to urobíte vo zväčšenej veľkosti, potom je celkom možné, aby zamkli brány. Materiálom pre jeho výrobu budú kovové rúrky kruhového prierezu, ktoré majú rôzne priemery. V tomto prípade by vnútorný priemer väčšej rúry mal zodpovedať vonkajšiemu priemeru menšej rúry. Aby sa vylúčilo zaseknutie skrutky, potrubie musí byť vybrané bez švov.

Na prácu potrebujete kúsky rúrok rovnakej dĺžky. Vo väčšej rúrke videl pozdĺžnu drážku. Slúži ako vodítko pre pohyb rukoväte skrutky. Aby sa vylúčilo ľubovoľné otvorenie alebo zatvorenie čapu, pozdĺž okrajov pozdĺžnej drážky sa vytvoria bočné drážky. Uzamknú rukoväť skrutky v extrémnych polohách s otvorenými alebo zatvorenými bránami.

Zvarením ventilu k jednej polovici brány je k druhej polovici pripojená spätná rúra, do ktorej vstupuje skrutka.

Zanechajte Svoj Komentár