Ako vytvoriť dokonalé koncové hrany pre domáci nábytok

Mnoho domácich remeselníkov zaoberajúcich sa výrobou domáceho nábytku čelilo problému neupravených koncových rezov na súčiastkach z MDF alebo drevotriesky. Výrazne poškodzujú vzhľad produktu a môžu spôsobiť zranenia. V továrni sú všetky diely zlepené špeciálnou lemovacou páskou. Nedávno sa stal dostupným pre domáce použitie, pretože teraz je možné ho zakúpiť v obchode.

Maskovať koncové časti nábytkových panelov pomocou pásky z rôznych materiálov s určitými výkonovými charakteristikami. Určujú technológiu jeho upevnenia a náklady.

Najlacnejšou možnosťou je hrana melamínového papiera. V závislosti od stupňa pevnosti môže mať papier jednu alebo dve vrstvy. Na zadnej strane pásky je vrstva lepidla, ktorá sa aktivuje zahriatím so žehličkou alebo fénom na budovanie. Páska je veľmi plastická, ale kvôli nízkej mechanickej pevnosti sa používa iba na mierne zaťažených miestach, napríklad na dokončovanie zadných strán políc.

Hrana z PVC má hladký a rovnomerný povrch, ktorý je natretý tak, aby zodpovedal farbe materiálu. Hrany tohto typu sa najčastejšie používajú doma. Má vysokú mechanickú pevnosť, odolnosť proti vlhkosti a elasticitu. Páska má lepivú vrstvu a je fixovaná zahrievaním.

Drahšie a zriedka používané lemovacie pásky sa vyrábajú z dýhy alebo akrylu. Existujú špeciálne profily hrán, ktoré si pri inštalácii vyžadujú špeciálne nástroje a odborné zručnosti.

Pre lepenie samolepiacich hrán pomocou lepivého švu budete potrebovať starú žehličku alebo stavebný fén. Páska bez upevňovacej vrstvy je upevnená dobrým univerzálnym lepidlom.

Na okraj drevotrieskovej dosky ošetrenej brúsnym papierom sa aplikuje okraj okrajovej pásky. Aby sa predišlo prehriatiu, zakryje sa hustou bavlnenou handričkou a hladkým pohybom žehličky alebo sušiča vlasov rovnomerne zahrejte povrch. Po nalepení pásky sa nechá prirodzene vychladnúť a odrezať prebytočné okraje.

Okraj bez upevňovacej vrstvy je pripevnený lepidlom. Najprv narežte kúsok pásky požadovanej dĺžky a odmastite jej zadnú stranu. Potom sa naň nanesie akékoľvek lepidlo, ktoré po sušení vytvorí elastický šev. Po niekoľkých minútach, keď lepidlo mierne zaschlo, sa páska nanesie na dielec a opatrne sa zvinie valčekom.

Zanechajte Svoj Komentár