Ako šiť krásnu zásteru na varenie v kuchyni

Kuchynská zástera by mala byť v arzenáli akejkoľvek domácnosti. Veľký výber takýchto predmetov je komerčne dostupný, ale zástera vyrobená vlastným spôsobom hovorí o chuti hostesky a svedčí aj o jej všestrannosti a praktickosti.

Zástera sa používa nielen pri práci v kuchyni. Pomáha udržiavať odev čistý pri zalievaní izbových rastlín, čistení bytu a ďalších podobných prípadoch. Niektoré rodiny majú niekoľko zásteriek pre každého člena rodiny alebo len za náhradu.

Po rozhodnutí o šití zástery musíte rozhodnúť o jej štýle. Existuje veľa rôznych záster. Sú určené pre mužov, ženy alebo deti a v závislosti od ich veľkosti môžu chrániť hrudník, žalúdok a dokonca aj nohy osoby. V závislosti od želania je možné na zásteru prišívať vrecká na drobnosti.

Najjednoduchšou zásterou pre vlastné prispôsobenie je kus látky a pás zviazaný v páse. Chráni iba žalúdok a boky osoby. Jednodielne zástery majú podbradník a okrem pása sú tiež pripevnené k krku. Sú šité z jedného kusu látky. Odrezané zástery majú malý podbradník čiastočne zakrývajúci hrudník. Je šitý z dvoch kusov látky.

Tkanina na šitie zástery musí spĺňať určité požiadavky. Napríklad by ste mali zvoliť materiál s hustou textúrou, aby nedovolil znečisteniu vyčistiť odev. Po niekoľkých praniach by sa tkanina nemala rýchlo znečistiť a rýchlo stratiť svoj vzhľad. Ak sa zástera má používať v kuchyni, je lepšie zvoliť farebnú tkaninu alebo materiál v tmavých odtieňoch. Na takýchto zásterách budú škvrny a postreky menej viditeľné ako na obyčajnom a ľahkom produkte.

Môžete si vybrať vzor zástery, ktorý je vhodný vo veľkosti a štýle na mnohých internetových stránkach. Ak si želáte, môžete si vytvoriť svoje vlastné vzory. Najvýhodnejšie je šiť zásteru z jedného kusu látky s minimálnym množstvom ďalších prvkov. Musíte len pridať pásky na pripevnenie k krku a pásu.

Po otvorení látky na samostatné časti začnú šiť zásteru. Aby bola zástera odolná a neroztrhaná pri nosení alebo praní, musia sa švy šiť dvakrát. Ak je zástera určená pre ženu, pri šití zásternej sukne sa dá urobiť malé záhyby. Táto technika dodá zásterke nádheru, objem a eleganciu.

Príslušná dĺžka pásu a krku sa musí odmerať vopred. Dĺžka a šírka pások by mali zabezpečovať pohodlné nosenie zástery a bezpečne ju držať na ľudskom tele.

Zanechajte Svoj Komentár