Jednoduchá skladacia tabuľka v obývacej izbe z drevotriesky

Stôl, skladací vo forme knihy - celkom zaujímavý a praktický nábytok pre každý malý byt. V zloženej polohe zaberá veľmi málo voľného miesta. Pomocou niekoľkých jednoduchých pohybov ho môžete rýchlo zmeniť na stôl bežnej veľkosti.

Predajne nábytku ponúkajú široký výber skladacích stolov. Z nejakého dôvodu však veľa ľudí vyrába takéto veci vlastnými rukami. Prvým dôvodom je nízka kvalita rastlinných výrobkov. Ďalším dôvodom sú vysoké náklady na tovar. Po tretie, a hlavný dôvod spočíva v ťažkostiach pri výbere tabuľky vhodného tvaru, veľkosti a farby.

Pred začatím práce si musíte zvoliť dizajn a farbu budúceho produktu, ktorý je najvhodnejší pre interiér bytu. Bežné knižné stoly sa skladajú iba zo strednej časti, ku ktorej sú pripevnené dve skladacie stoly a výsuvné nohy. Takéto stoly zaberajú málo miesta a dajú sa ľahko vyrobiť. Sofistikovanejšie modely môžu mať v strednej časti nainštalovanú skrinku alebo zásuvky.

Ďalším dôležitým štrukturálnym prvkom je doska. Jeho tvar nastáva s ostrými alebo zaoblenými rohmi. Druhá možnosť je vhodnejšia pre rodiny s malými deťmi. Najdostupnejším a estetickým materiálom na výrobu stola bude drevotrieska.

Po rozhodnutí o dizajne pripravia výkres tabuľky, v ktorej uvedú potrebné rozmery podrobností o ňom. Výkresy môžu byť vypracované samostatne alebo si ich môžete požičať na rôznych internetových stránkach. Niektoré používajú špeciálne počítačové programy.

Stolová výroba sa začína rezaním konštrukčných častí z drevotriesky. Najlepšie je použiť ručnú pílu a elektrickú skladačku. Bočné plochy sú starostlivo ošetrené brúsnym papierom alebo brúskou. Pre väčšiu estetiku sa lepia okrajovou páskou.

Zostavenie konštrukcie sa najvýhodnejšie uskutočňuje na podlahe v obrátenej polohe. Aby nedošlo k poškodeniu povrchu drevotriesky, je podlaha potiahnutá plastovým obalom alebo hustou tkaninou. Spojenie všetkých častí sa vykonáva pomocou nábytkových hmoždiniek, kovových rohov a samorezných skrutiek. Závesné časti dosiek sú zavesené na nábytkových pántoch. Aby bol stôl ľahko pohybovateľný po podlahe bez toho, aby bol poškriabaný, stredová časť a nohy konštrukcie sú vybavené plastovými alebo gumovými krytinami.

Zanechajte Svoj Komentár