Ako sa nenaraziť na ventilátor a urobiť to sami

S nástupom horúceho počasia si všetci pamätáme klimatizácie a ventilátory, ale veľmi často nie sú v byte. Chodiť do obchodu s fanúšikmi môže vážne narušiť rodinný rozpočet. Okrem toho sa v letnej sezóne takéto domáce spotrebiče rýchlo vypredávajú, takže môže byť ťažké vybrať si ten správny model ventilátora.

Dokonca aj neskúsený človek môže vlastnými rukami vyrobiť účinného fanúšika, najmä preto, že bude používať jednoduché a cenovo dostupné materiály dostupné v každej domácnosti.

Existuje niekoľko výrobných možností, ale všetky z nich budú vyžadovať hlavnú časť - elektromotor. Nájdete ho v starej detskej hračke alebo v počítačovej jednotke. Prevádzkové napätie týchto motorov je 4,5 - 5 V, takže pre ich výkon môžete robiť iba s batériami.

Prvý voliteľný ventilátor má vrtuľu z CD. Jeho povrch je označený na 6 až 8 úsekov rovnakej veľkosti. Ak to chcete urobiť, zoberte list z notebooku do klietky, nakreslite krížik a položte naň disk, presne určte jeho stred. Potom pomocou pravítka na stred disku môžete disk ľahko označiť.

Disk sa oreže pozdĺž nakreslených čiar. Robí sa to nožom predhriatym zapaľovačom alebo horákom. Ak disk nakrájate nožnicami alebo studeným nožom, jeho plast praskne.

Pomocou toho istého zapaľovača mierne zahrejte stred disku a otočte všetky narezané sektory jedným smerom, čím získate lopatky ventilátora. Skrutkovým rukávom bude korok z fľaše vína. Pripevňuje sa na disk lepidlom a narezáva na požadovanú veľkosť.

Na výrobu skrinky na motor a vertikálneho stojana na ventilátor potrebujete nie príliš hrubú vrstvu lepenky. Valí sa do rúrky pozdĺž priemeru motora a lepí sa. Motor je tiež pripevnený v trubici lepidlom. Základňou ventilátora je ďalšie CD. K nej je prilepený zvislý stojan a na vrchu je pripevnený motor s vrtúľou. Batérie sú umiestnené na spodnej časti ventilátora alebo okolo stredového rámu.

Ďalší model domáceho ventilátora je vyrobený z plastovej fľaše. Horná tretina s krkom sa odreže a rozdelí na 6 rovnakých častí. Po prerezaní plastu takmer na krk sa výsledné čepele ohnú. Ich okraje sú jemne zaoblené nožnicami a ohrevom sa ohýbajú v jednom smere.

Hlava vrtule bude korok z rovnakej fľaše. V jej strede sa vytvorí otvor, ktorý sa upevní lepidlom a nasadí sa na hriadeľ motora. Stojan ventilátora je vyrobený ako je opísané vyššie.

Zanechajte Svoj Komentár