Ako vyrobiť zosilňovač pre slúchadlá

Mnoho milovníkov hudby naráža na problémy so slúchadlami s nízkou hlasitosťou, keď ich pripájajú k mobilným prehrávacím zariadeniam (telefóny alebo prehrávače). To vám neumožňuje počúvať svoje obľúbené melódie na ulici alebo vo verejnej doprave, kde cudzie zvuky jednoducho blokujú zvuk slúchadiel. Cesta z tejto situácie je kúpiť si zosilňovač alebo si ho vyrobiť sami.

Napriek jednoduchosti konštrukcie je montáž zosilňovača iba pre milovníkov rádiovej technológie. Avšak pre tých, ktorí si chcú vyskúšať svoju ruku v tejto oblasti, sa predávajú hotové sady rádiových komponentov na vlastnú montáž zosilňovača. Dajú sa kúpiť v obchode s internetom alebo v rádiu. Takéto súpravy sú vybavené kompletnou sadou častí zosilňovača. Pre správnu montáž sú k nim priložené podrobné schémy a pokyny. Táto voľba je tiež preferovaná pre začiatočnícke šunky, takže vylučuje potrebu výberu potrebných rádiových komponentov.

Zosilňovač je zostavený podľa pripojeného obvodu alebo pokynov. Najskôr sa na dosku namontujú odpory, potom keramické kondenzátory a potom je vhodná inštalácia elektrolytických kondenzátorov. Pri inštalácii je dôležité monitorovať súlad s ich hodnotením a polaritou. Kvôli pohodliu má dlhá elektróda kondenzátora znamienko plus a záporná elektróda je označená tieňovaným polkruhom.

Po namontovaní súčastí začnú spájať svoje zistenia so stopami dosky. Aby nedošlo k vypadnutiu z hniezda v čase spájkovania, závery sú mierne ohnuté. Na prácu používajte spájkovačku s malou silou. Nie je možné používať náradie s výkonom viac ako 30 wattov, pretože časti sa môžu prehriať a zlyhať. Spájkovanie sa vykonáva na cín-olovenej spájke. Pre spoľahlivosť sa používa tavidlo.

Na konci spájkovania sa prebytočné časti terminálov opatrne odstránia bočnými rezačmi, aby sa nepoškodili stopy dosiek. Ďalej sú namontované mikroobvody, ako aj konektory pre vstupný a výstupný zvukový signál. Na overenie správnosti a spoľahlivosti zostavy sa všetky spojenia kontrolujú pomocou ovládacieho zariadenia.

Ďalším krokom je zostavenie krytu zosilňovača z častí poskytnutých v súprave. Najskôr odstránia ochrannú fóliu a potom namontujú zostavenú dosku k základni puzdra. Na tento účel sa v súpravách nachádzajú skrutky. Ďalej je nainštalovaný bočný panel s otvormi pre konektory zosilňovača a zostávajúce časti puzdra sú zmontované.

Zanechajte Svoj Komentár