Aké chyby spôsobia pri vŕtaní dlaždice praskliny

Dlaždica je odolný, praktický a esteticky atraktívny materiál na zdobenie kúpeľne alebo kuchyne, má však aj množstvo nuancií, s ktorými sa remeselník pri práci stretne. Napríklad po inštalácii dlaždice je potrebné vyvŕtať niekoľko otvorov pre také nenahraditeľné predmety, ako je zrkadlo, držiak, vešiak.

Tu by mal odborník poznať všetky základné pravidlá vŕtania, pretože v opačnom prípade môže dôjsť k pokazeniu finálneho materiálu. Pri nesprávnej manipulácii nebude ťažké nechať na dlaždici hlboké praskliny a triesky.

Príprava náradia

V prvom rade stojí za výber správnych nástrojov. Elektrickú vŕtačku, dúchaciu vŕtačku s hrotom v tvare kopije, vŕtačku pre základňu možno zaradiť do zoznamu potrieb. Užitočné sú aj montážne pásky, značkovače a vysávače.

Proces vŕtania má vlastné tajomstvá, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa vyhli nepríjemným následkom. Keď sa majster rozhodne urobiť v dlaždici dieru, musí vziať do úvahy skutočnosť, že by to nemal robiť v blízkosti okrajov dlaždíc alebo v medzerách medzi nimi. Pravdepodobnosť výskytu deformácií sa teda výrazne zvyšuje. Malo by sa tiež poznamenať, že vŕtačka by sa nemala prehrievať, takže po odpojení náradia od zdroja napájania je navlhčená vodou.

Jedným z ukazovateľov rizika je „ozvučenie“ dlaždice s ľahkým poklepaním na ňu. Ak budete počuť hustý a matný zvuk, znamená to, že pravdepodobnosť vzniku trhlín je malá a môžete pokračovať v ďalších činnostiach. Na smalt dlaždice sa umiestni značka pomocou vopred pripraveného markera, ktorý označuje umiestnenie požadovaného otvoru. Malý vrt sa vyrába na mieste vŕtania vrtákom pri nízkych rýchlostiach. Deje sa tak tak, aby vŕtačka nekĺzala. Malá časť montážnej pásky prilepená k novovytvorenému štiepeniu tiež pomáha pri upevňovaní vŕtačky na povrchu.

Vŕtanie sa uskutočňuje bez použitia nárazového režimu v uhle 90 stupňov a pri najnižších rýchlostiach. Keď prvá vŕtačka dosiahne základňu, zmení sa na tú, ktorá vyhovuje vnútornému materiálu. Druhý vrták by nemal byť väčší ako prvý priemer. Počas celého procesu by ste sa mali uchýliť k použitiu vysávača, aby ste odstránili vznikajúci prach.

Teda, podľa navrhovaných pokynov pre úspešné vytváranie otvorov v dlaždiciach, sa môžete vyhnúť všetkým nepríjemným momentom, s ktorými sa stretávajú neskúsení odborníci.

Zanechajte Svoj Komentár