Kvôli chybám v pripojení závitu uniká voda

Pri výstavbe potrubných systémov sa dnes používajú najnovšie ekologické materiály, ktoré sú schopné zabezpečiť nepretržitý prísun vody po mnoho rokov. Napriek inovatívnym prístupom a spoľahlivým materiálom však môže dôjsť k úniku vody. Závitové spojenia sú jednou zo slabých stránok systému.

Obtiažnosť spočíva v ich utesnení, ktoré sa dá urobiť rôznymi spôsobmi. Správne rozhodnutie týkajúce sa metódy plombovania a jej správnej implementácie pomôže predísť nežiaducim dôsledkom.

Na utesnenie sa používajú rôzne typy tesniacich hmôt. Pri výbere toho správneho je vhodné starostlivo preštudovať vlastnosti každého z nich, aby následne niť predčasne nezlyhala pod vplyvom mechanických, chemických a tepelných faktorov.

Metódy pripojenia vlákna

Klampiarske vlákno sa považuje za najúspornejší a najekologickejší materiál, preto je jeho interakcia s pitnou vodou absolútne bezpečná. Je však potrebné zvážiť, že má vysokú úroveň biologickej odbúrateľnosti, preto by sa závitové spoje mali kontrolovať každé tri až štyri roky, zatiaľ čo materiál, ktorý už bol skorodovaný, by sa mal nahradiť novým. Špeciálna pasta predlžuje životnosť sanitárneho ľanu, ale treba pamätať na to, že nezvratí svoje prevádzkové schopnosti.

Ďalším obľúbeným materiálom je fluórplastový tesniaci materiál, ktorý je tiež vhodný pri interakcii s vodou, ale je odolnejší voči teplotám a chemickým vplyvom. Za zmienku tiež stojí, že použitie pásky FUM vyžaduje obratnosť a nezaručuje absolútnu ochranu proti korózii, nebude schopná odolať vážnym vibračným zaťaženiam. Náklady na pásky sú rádovo vyššie ako hygienický ľan.

Polymérové ​​priadze sú absolútne šetrné k životnému prostrediu, na rozdiel od ľanových vločiek sú však vyrobené výlučne zo syntetických materiálov. To vám umožní predĺžiť ich životnosť a vďaka tomu, že sa materiál zhromažďuje na nite, sa dosiahne zvýšená odolnosť proti vibračným zaťaženiam.

Za technologicky najvyspelejšiu, najrýchlejšiu a najspoľahlivejšiu metódu utesnenia sa dnes považuje metóda, pri ktorej sa používajú anaeróbne gély. Tento typ tesniacej hmoty je polymérna kompozícia, ktorá sa pri kontakte s kovmi a bez prítomnosti vzduchu prevádza z kvapalného stavu do pevného stavu. Medzi výhody patrí ťažnosť tmelu, schopnosť tesne zaplniť priestor, vysoká adhézia. V zmrazenom stave je kompozícia pri interakcii s vodou úplne neškodná.

Výber správneho tesniaceho materiálu tak významne zníži pravdepodobnosť úniku vody pri spájaní závitov.

Zanechajte Svoj Komentár