Jednoduchý spôsob, ako vyčistiť odsávač tukov

Čím častejšie sa používa odsávač pár, tým rýchlejšie sa znečistí filter. To vedie k tomu, že produktivita odsávača pár je minimálna. Silné znečistenie kapoty môže spôsobiť požiar.

Z tohto dôvodu sa musí odsávač pár dôkladne umyť, najmenej každé 2 až 3 týždne. Na to nemusíte mať špeciálne zručnosti ani získavať drahé čistiace prostriedky.

Príprava mydla a roztoku sódy na čistenie odsávača pár

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vyčistiť kuchynskú digestor, je mydlový roztok, ktorého ingrediencie sú dostupné pre každého. Na prípravu je potrebné pripraviť dostatočné množstvo horúcej vody a jej teplota by mala byť čo najvyššia. Na vedro horúcej vody stačí 1/4 šálky jedlej sódy zmiešanej s niekoľkými kvapkami kvalitného čistiaceho prostriedku. Výsledný roztok sa musí dôkladne premiešať, kým nevznikne hustá pena.

Tukový filter kuchynského odsávača musí byť úplne ponorený do výsledného mydlového roztoku na 10 minút. Potom je potrebné ju očistiť mäkkou špongiou a osušiť uterákom. V ťažkých prípadoch môže byť kontaminácia odstránená prevarením filtra v mydlovom roztoku po dobu 5 až 10 minút a opakujte vyššie uvedené kroky.

Čistenie digestoru trvalým tukom

Stáva sa, že digestor sa neumýva niekoľko rokov. V tomto prípade je najlepšou možnosťou čistenie použiť prostriedok na čistenie kanalizačných potrubí. Je dôležité si uvedomiť, že tento spôsob čistenia nie je možné kategoricky zneužívať - ​​časté používanie žieravín, ktoré sú prostriedkom na čistenie potrubí, môže viesť k nezvratnému poškodeniu mriežky filtra.

Ak chcete vyčistiť jeden filter odsávača pár, musíte na čistenie kanalizácie pripraviť 1/2 balenia prášku. Po zmiešaní s vodou vytvorí prášok penu, v ktorej musíte filter držať 5-10 minút.

Po odstránení tuku filter niekoľkokrát opláchnite pod tečúcou vodou. Voda by mala mať izbovú alebo horúcu teplotu, pretože inak nebude fungovať na umývanie zvyškov. Všetky tieto metódy významne zvýšia životnosť odsávača pár a ušetria rozpočet, pretože nevyžadujú značné finančné a časové investície.

Zanechajte Svoj Komentár