Domáce kanvy z improvizovaných prostriedkov

Nie každá letná chata má napojenie na centralizované zásobovanie vodou, a preto jej majitelia musia samostatne uvažovať o vybavení alternatívnych metód na zalievanie záhradných rastlín. Na vybavenie zavlažovacích nádrží v letnej chate človek nemusí mať špeciálne zručnosti - stačí získať potrebné materiály.

Kropiace kanvy môžu byť vyrobené z ocele alebo iných moderných materiálov - plastov alebo polymérov, ktoré svojimi technickými vlastnosťami nie sú v žiadnom prípade horšie ako kov a dokonca ich dokonca prevyšujú. Polymérne kontajnery sú ľahké, a preto sa dajú ľahko prepravovať. Taktiež nehrdzavejú, a preto nekazia kvalitu kvapaliny a slúžia dlhšiu dobu bez toho, aby bolo potrebné ďalšie spracovanie a maľovanie.

Druhy kontajnerov na zalievanie krajiny

Nádrže na zavlažovanie záhradných rastlín môžu byť pozemné aj podzemné. Druhá možnosť sa odporúča použiť, ak je v letnej chate nedostatok voľného miesta. Ak chcete usporiadať miesto na inštaláciu nádrže na zavlažovanie v podzemí, musíte najprv vykopať jamu správnej veľkosti.

Spodok jamy by mal byť vybavený betónovým vankúšom s hrúbkou najmenej 200 mm, ktorý zabráni prehnutiu nádrže. Bez betónového vankúša to zvládnete iba vtedy, ak je nádrž malej veľkosti a hmotnosti.

Nádrže na zavlažovanie nad zemou sú inštalované na vopred postavených stojanoch. Môžu byť vyrobené z odolnej ocele, betónu alebo polymérnych materiálov. V tomto prípade veľa záleží na hmotnosti a rozmeroch konštrukcie.

Stojany môžu mať rôzne výšky - tlaková hlava dodávanej kvapaliny bude od toho priamo závisieť. Ak je potrebné zabezpečiť veľkú hlavu, je potrebné nádrž nastaviť do výšky najmenej 3 m. Na tento účel sa odporúča používať stojany vyrobené z kovu, ktoré si na inštaláciu nevyžadujú pôsobivé finančné investície, nezaberajú veľa miesta av prípade potreby sa dajú ľahko demontovať.

Materiály pre zariadenia na zalievanie kontajnerov

Najskôr je potrebné pripraviť nádrž, v ktorej sa bude ukladať voda. Môže to byť starý tank, ktorý zostal po akejkoľvek stavbe alebo domácich prácach, alebo nový tank, ktorý je možné kúpiť takmer v každom železiarskom obchode. Môžete tiež použiť staré kovové sudy, ktorých otvorená časť musí byť starostlivo utesnená.

Zanechajte Svoj Komentár