Originálna žiarovka pre deti vo vesmírnom štýle

Zostavenie akejkoľvek užitočnej veci vlastnými rukami je vynikajúcou voľbou pre strávenie večerného voľného času. Najmä vtedy, keď sa to deje na ozdobenie izby vášho dieťaťa. Dnes je vesmírna téma veľmi populárna, po ktorej si môžete vlastnými rukami zostaviť krásnu a originálnu lampu v detskej izbe.

Továrne nočné svetlá, ktoré osvetľujú miestnosť pomocou efektu hviezdnej oblohy, majú pomerne vysoké náklady. Alternatívou bude jeho domáca verzia vyrobená z improvizovaných materiálov.

Na prácu budete potrebovať veľkú plechovku, napríklad z konzervovaného ovocia, ako aj žiarovku, kúsok drôtu a malú súpravu nástrojov. Nádobu je potrebné dôkladne umyť od nečistôt a papierových štítkov. Všetky ostré otrepy musia byť orezané alebo opatrne ohnuté kladivom alebo kliešťami.

V bočných stenách a spodku sa pomocou šneku alebo klincov rôznych priemerov vytvorí veľa otvorov. Ako možnosť si môžete skopírovať mapu hviezdnej oblohy na papier a usporiadať diery podľa obrysov známych konštelácií.

Vonku je nádoba natretá v akejkoľvek farbe vhodnej pre interiér dieťaťa. Najlepšie je použiť sprejovú farbu. Vo vnútri je umiestnený držiak žiarovky. Môžete použiť podstavec zo starej lampy. Lampa by mala byť LED. Pri použití žiarovky je kovová plechovka veľmi horúca, ktorá môže pri dotyku viesť k požiaru alebo popáleniu. Lampa je pripravená.

Ďalšou cenovo dostupnou možnosťou výroby vesmírneho svietidla je sklenená nádoba natretá farbou cez šablónu hviezdnej oblohy. Namiesto farby môžete použiť fóliu s otvormi tak, že ju umiestnite do plechovky. Na povrch sa prenesie vzor so súhvezdiami a otvory sa vytvoria pomocou šrotu. Potom sa fólia preloží a vloží do pohára.

Inštalácia kazety pre svetelný zdroj sa vykonáva vo veku plechovky. Lampa by tiež mala byť LED, pretože v uzavretom priestore plechovky sa prakticky nezohrieva. Použitie akýchkoľvek otvorených zdrojov ohňa, ako sú napríklad sviečky, je mimoriadne neprijateľné.

Veľmi krásny efekt sa dosiahne pri inštalácii strečového stropu s obrázkom hviezdnej oblohy v detskej izbe. Aby sa dosiahol čo najväčší účinok, je v ňom namontovaných veľa LED žiaroviek rôznych veľkostí. Stropné osvetlenie je možné umiestniť aj po obvode miestnosti. Ako svetelné zdroje sa používa pásik LED.

Zanechajte Svoj Komentár