Ako si vyrobiť police, ktoré ozdobia interiér bytu

Najuniverzálnejším nábytkom, ktorý zdobí interiér a zároveň má funkčnú hodnotu, sú nástenné police. Môžu sa líšiť v type inštalácie na stenu a v tvare, ale vo všeobecnosti sú určené na pohodlné uskladnenie mnohých predmetov. Ak je to potrebné, každý domáci majster môže bez námahy vyrobiť taký kus nábytku vlastnými rukami a mať minimum náradia.

Na výrobu police sa doma používajú rôzne materiály: preglejka, kov, sklo alebo drevo. Posledná z nich je najvhodnejšia na domáce spracovanie. Police z nej môžu byť rovné, hranaté, zvislé alebo vodorovné. Všetko bude závisieť iba od fantázie autora. Hlavná vec je, že materiál je suchý a rovnomerný.

Výrobný proces začína vývojom návrhu a prípravou výkresov. Za týmto účelom vykonajte merania z miesta navrhovanej inštalácie políc. Potom sa prenesú na dosky, z ktorých sú jednotlivé diely vyrezané. Najjednoduchší dizajn police pozostáva z dvoch rovnakých bočných stien a dvoch vodorovných plôch. Existuje však veľa možností a počet políc sa môže podľa potreby zväčšiť.

Každý prvok budúceho návrhu by mal mať rovinnú plochu a obrobené konce. Urobte to pomocou elektrického hobľovača alebo si zakúpte hotové, hobľované dosky. Miesta rezov sa brúsia brúsnym papierom ručne alebo sa používa brúska.

Po počiatočnej príprave povrchov je strom ošetrený základným náterom a pokrytý škvrnou. Konečná vrstva sa vykonáva pomocou transparentného laku alebo je povrch matný. Ak musia byť police natreté, strom môže byť vopred ošetrený antiseptickou kompozíciou.

Po zaschnutí farby alebo laku pokračujte v zostavovaní produktu. Vykonáva sa pomocou nábytkových hmoždiniek a kovových rohov pripevnených samoreznými skrutkami. Aby sa zabránilo praskaniu stromu v miestach, kde boli namontované skrutky, sú dosky vopred označené a vyvŕtajú sa do nich otvory. Na zadnej strane produktu sú namontované držiaky pre montáž na stenu. Polica je pripravená.

Aby polica získala neobvyklý vzhľad, je možné jednu alebo obe bočné steny nahradiť kusmi hrubých drevených uzlov alebo polien. Strom by mal byť vybraný s neporušenou kôrou, ktorá po spracovaní transparentným lakom bude vyzerať skvele. Horizontálne časti políc sú priskrutkované k uzlom pomocou bežných skrutiek.

Zanechajte Svoj Komentár