Ako vyrobiť skladací skleník z PVC rúr a filmu

Kúpa hotového skleníkového skleníka bude stáť letného obyvateľa veľmi veľkú sumu, ktorú nie každý majiteľ dovolí zaplatiť. Lacnejšiu verziu konštrukcie si však môžete vyrobiť sami pomocou dostupných a odolných materiálov, ako sú PVC rúrky.

Ich výhodou je dobrá ťažnosť, ktorá im umožňuje ohýbanie bez použitia špeciálnych nástrojov. Plastický materiál nehrdzavie, takže nevyžaduje ošetrenie drahými antikoróznymi látkami. Rám skleníka vyrobený z PVC rúrok je ľahký a kompaktný, čo umožňuje jeho rozloženie a uskladnenie v zime.

Ak chcete vytvoriť skleník, budete musieť zarovnať web, ktorý je k tomu určený. Po obvode budúceho skleníka je postavený betónový základ alebo drevený plot vyrobený z hrubých dosiek. Pre väčšiu spoľahlivosť sú vzájomne prepojené kovovými doskami a rohmi. Vnútri základných stien sú inštalované kovové rúry, do ktorých bude vložený rám z PVC. Na zabezpečenie dobrej mikroklímy je skleníkové dno rozložené agrotextíliami.

Skleník je možné vyrobiť pomocou technológie oblúka alebo vytvoriť štítovú štruktúru. Pri druhej možnosti budete potrebovať pevnejšie a hrubšie rúry. Zostava skleníka sa začína inštaláciou koncového oblúka. Oba konce sú namontované v základných zdierkach. Ak má PVC rúrka menší priemer ako hrdlo, medzera sa odstráni vtlačením kúskov drevených líšt do nej.

Po konečnej inštalácii všetkých oblúkov rúr z PVC je štruktúra vystužená priečkami z toho istého materiálu. Pripevňujú sa na bežné kovové skrutky. Táto metóda poskytne schopnosť rozobrať a znovu zostaviť skleník bez veľkého úsilia. Inštalácia priečok sa začína hornou strednou rúrkou. Ostatné horizontálne zosilňovače sú namontované z oboch strán v rovnakej vzdialenosti.

Rám čelných stien skleníka je zostavený z drevených latiek. To im umožní nainštalovať dvere a priečne steny na vetranie. Aby nedošlo k náhodnému poškodeniu krycieho materiálu, spodná časť koncových stien je opláštená OSB alebo preglejkou ošetrenou zmesou odolnou voči vlhkosti.

Aby sa krycí materiál a rám z PVC na miestach kontaktu neopotrebovali, rúry sú obalené páskou alebo izolačnou páskou. V konečnej fáze je skleník pokrytý hrubým filmom. Ak v oblasti bydliska často fúka silný vietor, je lepšie použiť dvojitý alebo vystužený film s vysokou mechanickou pevnosťou.

Zanechajte Svoj Komentár