Ako vyrobiť samo-zavlažovanie rastlín z jednoduchej fľaše a lana

Systém kvapkového zavlažovania rastlín poskytuje odmerané prísun vody ku koreňom rastlín. Špeciálne upravené zariadenia sú umiestnené v pôde alebo nad jej povrchom. Prítomnosť automatizácie vám umožňuje nastaviť množstvo prichádzajúcej vlhkosti a čas zalievania.

Takéto zariadenia v širokom rozsahu sú prezentované v obchodných reťazcoch a majú značnú cenu. Nie každé letné obyvateľov má možnosť si ich kúpiť a nainštalovať do svojej záhrady. Domáci remeselníci našli cestu von a vyrábajú zalievacie systémy pre domácich majstrov. V tomto prípade sú finančné náklady minimálne, pretože hlavným materiálom sú prázdne plastové fľaše.

Pre efektívnu prevádzku systému budete potrebovať fľaše s objemom 1,5 až 5 litrov, obyčajnú tkaninu a tenkú šálku. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy vzdialenosť medzi rastlinami v posteliach, pretože fľaše by sa tam mali voľne vojsť a nemali by narúšať ich rast.

Prvá možnosť samočinného zavlažovania spočíva vo vykopávaní fliaš vertikálne, s hrdlom hore. Otvory sa vyrábajú po celej výške každej fľaše tenkou štrbinou alebo klinčekom s priemerom najviac 0,5 mm. Toto zabezpečí dlhý a rovnomerný únik vody do pôdy. Ak majú otvory veľký priemer, voda bude rýchlo stekať.

Po inštalácii fľaše môže byť hrdlo uzavreté zátkou, aby sa zabránilo vniknutiu úlomkov. Podľa potreby je každá fľaša naplnená vodou cez lievik. Systém pracuje niekoľko hodín.

Jadrom budúceho návrhu systému samozavlažovania je mreža namontovaná nad posteľou. K hornému nosníku sú pripevnené plastové fľaše s hrdlom smerujúcim nadol. Dna sa odrežú na plnenie vodou.

Aby sa zabránilo fúkaniu fliaš vetrom, laná sú priviazané k hrdlu, pre ktoré sú pripevnené k kolíkom vtiahnutým do zeme. Voda, ktorá presakuje cez otvory vytvorené v korku fľaše, steká po lane a zaisťuje cielené zalievanie rastliny. Aby sa zabránilo upchatiu dier vo veku, položí sa pod priadzu kúsok látky, keď sa krúti, čo je v prípade potreby veľmi ľahké vymeniť.

Na zostavenie najjednoduchšieho domáceho systému na zavlažovanie kvapiek budete musieť v obchode kúpiť špeciálne tipy na plastové fľaše. Majú niekoľko malých otvorov a navíjajú sa namiesto štandardného uzáveru na fľaši. Po odrezaní dna je nádrž nainštalovaná v pôde vertikálne hore. Počas konzumácie pridajte vodu.

Zanechajte Svoj Komentár