Ako vyrobiť stúpajúce police v obývacej izbe z improvizovaných materiálov

Pravdepodobne sa nemýlite, ak poviem, že police sú jednou z najlepších ozdôb v interiéri miestnosti. Ich pohodlie, funkčnosť a originálna forma umožňujú nielen ubytovať množstvo predmetov, ale tiež vytvárajú zvláštnu útulnosť v miestnosti.

Mnohí radšej vyrábajú vlastnými rukami, aby sa nepotrpili hľadaním vhodných modelov regálov v obchodoch. Na tento účel použite rôzne improvizované predmety a zvyšky stavebných materiálov: drevo, preglejka, rúry, laná a sklo.

Najjednoduchšou možnosťou pre vlastnú výrobu je tzv. „Prudko rastúca“ polica. Všetky výrobky, ktorých upevnenie nie je viditeľné, zodpovedajú tejto definícii. To vytvára pocit, že polica je prilepená k stene alebo stúpa vo vzduchu. Tajomstvo takejto police je v špeciálnej metóde inštalácie, ktorá zostáva skrytá pred výhľadom.

Police môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Veľmi neobvyklý vzhľad produktov zo sekcií kmeňa stromu. Mali by mať nerovnomerné okraje, často so zvyškami kôry a machu, aby bolo možné spoľahlivo fixovať strom priesvitným lakom.

Skladané police z lepených kúskov dreva vyzerajú sviežo a moderne, najmä ak sú inštalované v rohoch miestnosti alebo opakujú ohyby stien. Na nich môžete usporiadať knihy, suveníry alebo malé kvetináče s izbovými rastlinami.

Práce na výrobe plávajúcej police sa začínajú výberom miesta na zavesenie a potrebných meraní. Potom sa z hrubej dosky odreže kus požadovaných rozmerov. V tomto okamihu končí hlavná fáza výroby políc. Doska musí byť samozrejme dôkladne obrúsená brúsnym papierom alebo brúskou.

Polička je zdobená bezfarebným lakom alebo bežnou farbou. Ak je to potrebné, povrch stromu sa umelo starne kefou a potom sa pokryje vrstvou škvrny.

Keď sú police pripravené, začnú inštalovať špeciálne držiaky. Dajú sa kúpiť v každom obchode s nábytkom. Držiaky sú kovové konzoly s otvormi pre skrutky. Kolmo k nej je pripevnená silná kovová tyč.

Upevňovacie prvky sa priskrutkujú k stene pomocou vodováhy alebo laserovej vodováhy. Polica sa aplikuje na držiaky a miesta kolíkov sú označené. Potom sa v doske vytvoria otvory, ktoré by mali byť o niečo menšie ako priemer upevňovacích kolíkov. Ak sú nainštalované na mieste, mali by vstúpiť na sedadlá so zreteľným rušením. Všetko je polica pripravená!

Zanechajte Svoj Komentár