Domáca kovová polica: praktická krása

Kov je pomerne univerzálny materiál, z ktorého je možné vyrobiť veľmi odolné konštrukcie, vrátane prelamovaných políc pre domácnosť. Taká vec je schopná ozdobiť takmer akýkoľvek interiér, vďaka čomu je jedinečný.

Rovnako ako mnoho iných podobných vecí, aj prelamované kovové police sú autorským právom vykonávaným na špeciálne objednávky. Práca profesionálnych majstrov sa však hodnotí vo veľkých množstvách, preto je celkom možné vyrobiť kovovú poličku jednoduchého dizajnu nezávisle.

Vykonávanie takejto práce si bude vyžadovať, aby domáci majster mal malé kovové zručnosti a zvárací stroj. Materiál pre police bude kovová tyč a pásová oceľ. Namiesto tyče môžete použiť obyčajnú oceľovú výstuž.

Po výbere potrebného dizajnu z mnohých fotografií na internete vyvíjajú jednoduché kresby alebo ich tiež sťahujú zo siete. Je dôležité nezabudnúť ich prispôsobiť správnej veľkosti.

Najjednoduchším prelamovaným kovovým výrobkom je obdĺžniková konštrukcia pozostávajúca z dvoch bočných stien, ozdobených ozdobnými zahnutými prvkami a dvoma priehradovými policami.

Na výrobu každej bočnej steny budú potrebné dva kusy kovovej tyče. Ich konce na oboch stranách, na ozdobu musíte ohnúť tri štvrtiny kruhu. Bežná tyč s okrúhlym prierezom je ohnutá kladivom alebo špeciálnym ohýbacím zariadením k chladu. Kovania sú vyrobené zo silnej ocele, takže na jej ohýbanie bude potrebné predbežné zahriatie kovu pomocou plynového horáka alebo v kovárskej peci.

Každá z dvoch vodorovných políc pozostáva zo štyroch samostatných prvkov. Môžu byť vyrobené z prútov alebo kovových pásov. Prvá možnosť je výhodná, pretože tyče môžu mať dekoratívny tvar.

Zostavenie konštrukcie sa vykonáva pomocou zváracieho stroja. Najprv sú prvky spodnej police privarené k spodnej časti bočných stien. Druhá polica je zvarená v strede konštrukcie. Na pripevnenie výrobku k stene sa k zadnej strane bočných stien privarí kovový pás a do vŕtania sa vyvŕtajú otvory pre skrutky s vnútorným závitom.

Dekorácia výsledného produktu sa uskutočňuje pomocou farby. Na tento účel sa kov očistí od hrdze a nečistôt, nalakuje sa a potom sa natrie náterom s kladivovým efektom. Voliteľne je možné poličku natrieť čiernou alebo hnedou matnou farbou a aplikovať starožitnú patinu.

Zanechajte Svoj Komentár