Ako vyrobiť dekoratívne vitráže na zrkadle

Zrkadlo sa považuje za neoddeliteľnú súčasť každého domu. Pomáha ľuďom nielen sledovať ich vzhľad, ale tiež vykonáva určité dekoratívne funkcie v interiéri. Napríklad zrkadlové povrchy vizuálne zväčšujú vnútorný priestor miestností.

Zároveň je bežné zrkadlo zavesené na stene veľmi nudné. Ak chcete zdôrazniť, že potrebujete krásnu škrupinu. Môže to byť krásny rám alebo okno z farebného skla. Technika tvorby zrkadlového farebného skla sa môže líšiť a používa sa v závislosti od zručnosti majstra.

Vytvorenie zrkadlového farebného skla je autorovým projektom, a preto nie je možné kúpiť takúto vec v obchode. Ale vieme, že amatérski majstri dokážu všetko, preto zvážime najjednoduchší a najdostupnejší spôsob zdobenia zrkadla doma. V skutočnosti ide o napodobňovanie farebného skla naliatím špeciálnej farby pozdĺž obrysov.

Podobná technika kopíruje benátske zrkadlá vytvorené z malých viacfarebných fragmentov obklopujúcich zrkadlo. Ak ju chcete vytvoriť, musíte si kúpiť špeciálne farby z farebného skla určené pre sklo. Predávajú sa v akomkoľvek obchode s umením.

Práca začína vytvorením náčrtu výkresu, ktorý sa prenesie do zrkadla a predtým odmastil jeho povrch. Obrys obrázka na zrkadle je označený značkou. V prípade chyby sa dá ľahko opraviť alebo odstrániť alkoholom. Je dôležité vziať do úvahy, že stopa od značky by nemala spadať pod farbu. Nebude možné odstrániť, a tak bude mať okno z farebného skla nedbalý vzhľad.

Obrys by mal byť nakreslený v určitej vzdialenosti od výkresu. Všetky jej čiary by mali byť vzájomne prepojené, aby nedošlo k zmiešaniu farieb. Pred naliatím farby trvá obrys celkom niekoľko hodín. Potom môžete stopy alkoholu vymazať a ostrým nožom alebo čepeľou upraviť obrys.

Farby na okná z farebného skla majú tekutú konzistenciu a používajú sa bez predchádzajúcej prípravy. Ak je potrebné získať priehľadnú vrstvu, farba sa zriedi veľkým množstvom špeciálneho rozpúšťadla. Čím je však farba tenšia, tým horšia bude na povrchu zrkadla. Naneste farbu štetcom alebo lekárskou striekačkou s ihlou.

Po úplnom vyschnutí farby sa okno z farebného skla prekryje priehľadným akrylovým lakom. Chráni to pred prasknutím a kontamináciou.

Zanechajte Svoj Komentár