Závesné solárium pod markízou pre priľahlú plochu z toho, čo je na dosah

Obyvatelia prímestských chát alebo ľudia, ktorí prichádzajú na letnú chatu na leto, vedia na vlastnej koži, ako dobre a úplne si môžete oddýchnuť pri stenách domu - pod holým nebom a na pohodlnom ležadle. Ležadlá ponúkané v stavebných obchodoch sú často báječné, a preto je vhodnejšie vytvoriť si štruktúru sami. Práca si nebude vyžadovať pôsobivé finančné náklady, pretože z toho, čo máte na dosah, si môžete urobiť solárium.

Drevená lehátka na opaľovanie

V tomto prípade môže byť lehátko vyrobené z obyčajnej palety, ktorú je možné kúpiť v železiarstve, na trhu alebo v sklade. Môžete si kúpiť nový aj použitý produkt. Najdôležitejšia vec je skontrolovať jej spoľahlivosť, ktorá mu umožní odolať trvalému zaťaženiu.

V počiatočnej fáze musíte pripraviť drevenú paletu. Na tento účel sa musí dôkladne obrúsiť brúsnym papierom a musí byť pokrytý hrubou vrstvou farby, ktorá ho nielen urobí esteticky atraktívnym, ale tiež ho chráni pred dažďom, ultrafialovým žiarením, prachom a inými poveternostnými podmienkami.

Potom musíte určiť miesto jeho inštalácie. Najlepšou možnosťou je vybudovať špeciálnu nosnú konštrukciu, ktorej silné nosníky odolávajú zaťaženiu spôsobenému paletou. Neodporúča sa zavesiť solárium na vetvy stromu, pretože nemusia vydržať silný tlak.

Stanovenie solária na váhe

Ak chcete namontovať solárium, musíte k dolnej a hornej časti priviazať silné laná. Ostatné konce lán musia byť pripevnené k nosníkom nosnej konštrukcie. Na ďalšiu fixáciu môžete použiť oceľové tyče, laná, skrutky.

V ďalšej fáze je potrebné nainštalovať markízu, ktorá ochráni pokojnú osobu pred slnkom a dažďom. Markíza je namontovaná na vopred namontovaných na štyroch okrajoch tyčí solária. Pre markízu je dôležité zvoliť látku, ktorá minimálne prepúšťa slnečné svetlo a odpudzuje vlhkosť. Upevnite ju na konce drevených tyčí pomocou tekutých klincov. Zabráni sa tým otvoreniu otvorov, cez ktoré môže unikať vlhkosť.

Dobre navrhnutý visiaci ležadlo sa môže stať skutočnou ozdobou akejkoľvek záhrady a plnohodnotným miestom na oddych každého člena rodiny. Najdôležitejšie je správne vypočítať hmotnosť ľudí, ktoré bude musieť štruktúra odolať.

Zanechajte Svoj Komentár