Domáci stôl so zásuvkami z preglejky

Ak potrebujete vytvoriť stôl na prácu alebo štúdium, nie je vôbec potrebné míňať peniaze na nákup drahých materiálov - prírodného dreva, MDF a dokonca aj drevotriesky. Dôvodom je skutočnosť, že dizajn vybavený ergonomickými zásuvkami sa dá vyrobiť samostatne pomocou tak jednoduchého a lacného materiálu, ako je lepená preglejka.

Na tento účel musíte pripraviť všetky potrebné materiály a nástroje. Odporúča sa zvoliť viac preglejky, ako by ste mohli potrebovať. Dôvodom je skutočnosť, že pri absencii odborných skúseností s montážou nábytkových súprav je možné poškodiť ktorýkoľvek prvok stola, a preto bude potrebné ho nahradiť novým.

Materiály a nástroje na montáž

Na zostavenie tabuľky vhodnej a atraktívnej z estetického hľadiska je potrebné pripraviť:

  • Preglejka (je lepšie zvoliť laminovaný materiál odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu);
  • Ozdobné pásky (plastové alebo papierové);
  • vŕtačka;
  • Elektrická skladačka;
  • videl;
  • Brúsny papier s rôznou veľkosťou zrna;
  • Cítil.

Je tiež potrebné pripraviť ceruzku, pravítko a úroveň budovy - je vhodné zvoliť si hydraulickú. Na vybavenie stolových zásuviek je potrebné zakúpiť vodiace lišty, kolieska, držadlá, ozdobné kryty a skrutky. Príprava lepidla na drevo nebude zbytočná.

Pracovné fázy

V počiatočnej fáze je potrebné rezať časti, ktoré sa kreslia na povrch preglejkových dosiek po príslušných meraniach. Najprv sa odporúča vystrihnúť malé prvky a postupne sa presunúť k väčším. Pri rezaní je potrebné preglejkovú dosku tlačiť násilne na povrch stroja, čo zabráni jej zničeniu a zakriveniu rezu.

Pred začatím montáže konštrukcie musia byť miesta rezov preglejkových častí zlepené ozdobným pásikom. Odborníci odporúčajú použitie plastovej pásky, ktorá je praktickejšia a odolnejšia ako papier. Na rozdiel od papiera, ktorý je pripevnený pomocou horúcej žehličky, sa plastový pás inštaluje pomocou tekutých klincov.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať vrtným otvorom, ktoré sa vyrábajú až po predbežných meraniach a označení. Po zostavení konštrukcie môžete pokračovať v inštalácii koľajníc a montáži zásuviek. Ako spodok v krabiciach môžete použiť tenké preglejky alebo laminované drevotrieskové dosky.

Zanechajte Svoj Komentár