Kompaktný detský kútik s podkrovím a švédskou stenou na dosah ruky

Mnoho ľudí žije v malých apartmánoch, a preto vedia o potrebe šetriť voľný priestor. Je potrebné, aby byt bol pohodlný pre všetkých členov rodiny, vrátane detí.

Tento problém bude vyriešený prítomnosťou podkrovného lôžka, ktoré si môžete sami vyrobiť. Na to nemusíte mať odborné zručnosti tesára - stačí si zostaviť kompetentný výkres a získať potrebné stavebné materiály.

Etapy výroby postele

Klasickým riešením pre podkrovné lôžko je dizajn namontovaný na štyroch stĺpoch. Ako podpery môžete použiť ako štandardné nohy, tak aj miesto špeciálne určené na uloženie detských vecí. Pri inštalácii tohto typu postele môžete ušetriť miesto, ak pod ňou vybavíte pracovnú stanicu pre dieťa. Tam môžete nainštalovať stôl, stoličku, poličku a počítač. Na boku môžete pripevniť schody a športové vybavenie, aby ste zaistili vonkajšie aktivity dieťaťa.

Na určenie veľkosti štruktúry stačí vykonať štandardné výpočty. Na pohodlný pobyt bude stačiť dieťa s plochou 160 x 70 cm. Odporúčaná výška podkrovného lôžka sa pohybuje v rozmedzí 120 cm, ale tento ukazovateľ sa môže líšiť v závislosti od výšky stropu a ďalších vlastností domu.

Materiály na výrobu postele

Ako hlavný materiál sa odporúča zvoliť prírodný strom. Má vysokú úroveň pevnosti, odolnosti a šetrnosti k životnému prostrediu. Všetky drevené časti musia byť pokryté ochrannou vrstvou laku, farby alebo škvrny, ktorá predĺži životnosť postele a chráni ju pred termitmi a poškodením.

V počiatočnej fáze je potrebné na stenu pripevniť dve dosky, ktoré budú hrať úlohu podporných prvkov. Na doske je potrebné pripevniť svorky v tvare písmena U, ktorých vzdialenosť by mala byť 50 - 60 cm. Na konzoly sa pripevnia priečne polená, ktoré zohrávajú úlohu podporných prvkov pre lôžko.

Na zostavenie podlahy do postele sa odporúča použiť brúsenú dosku vhodnej veľkosti. Musí byť trvanlivé, čo mu umožní uniesť váhu spiaceho človeka. Po posilnení konštrukcie môžete pristúpiť k montáži schodov.

Na dvoch tyčiach rovnakej dĺžky a šírky sa musia rezy opraviť tak, aby sa schody opravili. Tiež sa oplatí rezať konce dosiek v miernom uhle, aby sa pripevnili k základni postele. Schody môžu byť vyrobené z odolných dosiek ich pripevnením na tyče pomocou samorezných skrutiek.

Zanechajte Svoj Komentár