Kvetináče pre domácich majstrov z poťahov pneumatík

Výroba domácich výrobkov, najmä z nepotrebných materiálov, získava čoraz väčšiu obľubu. Tento prístup vám nielen umožňuje dať druhý život objektom, ktoré slúžili ich termínu, ale tiež rozvíja kreativitu u akejkoľvek osoby. Najväčší počet takýchto remesiel je určený na zdobenie prímestských a osobných pozemkov. Napríklad kvetináče zo starých automobilových pneumatík.

Vonkajšie kvetináče musia byť vysoko odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam vrátane tepla, mrazu a vysokej vlhkosti. Komerčne dostupné výrobky nie sú vždy dostatočne prispôsobené našim klimatickým podmienkam, takže použitie pneumatík pre automobily je opodstatnené.

Na výrobu kvetináča potrebujete minimum materiálov a nástrojov: pneumatika samotná, elektrická skladačka alebo ostrý nôž, piesok, štrk, cement a farba. Malo by sa pamätať na to, že existujú pneumatiky s vnútornou šnúrou z kovového drôtu alebo kapronového závitu. Pretože je veľmi ťažké rezať kovovú šnúru, je lepšie zvoliť koleso so základňou z kaprónu. Ak neexistuje iná alternatíva, musia sa zárezy urobiť na káblovej linke.

Najprv musíte určiť vzhľad budúcich remesiel. Fotografie rôznych kvetináčov z pneumatík si môžete prezrieť na mnohých stránkach venovaných tejto téme. Po výbere vhodného dizajnu označujú povrch pneumatiky. To sa dá urobiť pomocou značky alebo bežnej kriedy.

Ak sa pneumatika nosí na ráfiku, musí byť na jednej strane odrezaná v kruhu s nožom alebo priamočiara píla. Okvetné plátky na bočnej stene môžete tiež vyrezať pomocou skladačky alebo noža. Potom sa pneumatika obráti naruby. Za týmto účelom otočte koleso, vystúpte na stred disku a potiahnite jeden z okrajov pneumatiky nahor. Pretože pneumatika ihneď nefunguje, postup sa opakuje v celom okruhu.

Výsledný kvetináč je nastavený na vybrané miesto. Ak bude produkt inštalovaný na dlažbové dosky, terasy alebo iné tvrdé povrchy, otvory vo vnútri disku sa vyložia hydroizolačným materiálom a vyplnia cementovou maltou. Pri umiestňovaní kvetináča priamo na pôdu sa roztok vypustí a do disku sa naleje trochu drveného kameňa, aby sa zabezpečilo odtok. Ďalej je pneumatika naplnená zeminou.

Aby kvetináč mal atraktívnejší vzhľad, mal by byť namaľovaný. Vonkajšia časť pneumatiky a disku je natretá základným náterom a potom natretá ľubovoľnou farbou. Základný náter v tomto prípade nielen pevnejšie udrží vrstvu náterovej hmoty, ale tiež zabráni jej stmavnutiu z gumy.

Zanechajte Svoj Komentár