DIY stúpajúca posteľ z dreva

Spálňa je miestom, kde by sa človek mal cítiť čo najpohodlnejšie, pretože iba to môže prispieť k vysokokvalitnému a úplnému odpočinku. Aby bol interiér nielen útulný, ale aj štýlový, odporúča sa pri jeho navrhovaní používať neštandardné nábytkové sady a doplnky.

Patrí medzi ne pôvodná prudká posteľ, ktorú si môžete sami vyrobiť. Na to stačí pripraviť potrebné materiály a nástroje a preštudovať si pokyny, ktoré podrobne opisujú všetky kroky na výrobu postele. V prípade potreby môžete využiť pomoc odborníka, ktorý je poverený vykonávaním zložitých etáp práce.

Návrh projektu

Spočiatku je potrebné navrhnúť budúce lôžko alebo si ho stiahnuť z tematických zdrojov na internete. V tejto fáze je dôležité zabezpečiť tvar a plochu postele s prihliadnutím na vlastnosti konkrétnej miestnosti.

Pri zostavovaní plánu je potrebné pamätať na to, že stúpajúca posteľ je pripevnená nielen k základni, ktorá je bezpečne ukrytá pod posteľou, ale tiež k povrchu steny. Preto musí byť jeho hlava priľahlá k stene. Hlavnou nevýhodou takého lôžka je preto nemožnosť premiestniť ho z jedného miesta na druhé.

Vytvorením rámca

Ako nosný prvok pre vznášajúce sa lôžko môžete použiť kovové alebo oceľové rúry so štvorcovým prierezom. Môžu byť umiestnené po obvode postele, ale v neviditeľnej časti a v strede. V dôsledku tohto usporiadania nebudú nosné prvky viditeľné voľným okom, a preto bude lôžko vizuálne stúpať vo vzduchu. Tento typ dizajnu umožní nielen vyzdobiť spálňu originálnym spôsobom a zatraktívniť miesto na odpočinok, ale tiež výrazne zjednoduší proces čistenia domu.

Pri výbere materiálov na výrobu samotného lôžka sa odporúča uprednostňovať tvrdé drevo - dub, mahagón alebo buk. Dá sa nahradiť drevotrieskou iba v prípade kritického nedostatku finančných zdrojov. Je potrebné si uvedomiť, že posteľ vyrobená z drevotriesky nebude schopná odolať extrémne vysokému zaťaženiu, a preto bude potrebné ju používať opatrne.

Je optimálne vyrobiť detskú posteľ z drevotriesky. Takýto nábytok bude schopný odolať zaťaženiu dieťaťa a bude trvať mnoho rokov. Ale pre manželskú posteľ je lepšie prideliť rozpočet a kúpiť trvanlivejší list dreva. Hotový dizajn môžete ozdobiť pomocou podsvietenia vytvoreného pomocou LED pásika.

Zanechajte Svoj Komentár