Zvislý kvetinový záhon zo starého plastového sudu

Veľkosť niektorých pozemkov neumožňuje umiestniť na ne všetko, čo by majitelia chceli. Na usporiadanie kvetinovej záhrady musíte občas vytlačiť ďalšie rastliny alebo úplne zrevidovať plán krajiny. Okrem toho v hospodárstve vždy vyprší platnosť zbytočných položiek, ktoré sa môžu použiť na zlepšenie územia.

Výrazne šetrí voľné miesto vo dvore a jeho dizajn je štýlový a originálny, umožní umiestnenie vertikálnej kvetinovej záhrady. Rastliny na ňom nie sú umiestnené v horizontálnej rovine, ale vertikálne. Takéto riešenie robí kvetinový záhon krajším a pomáha tiež skryť niektoré nedostatky v krajine, napríklad akékoľvek štruktúry alebo steny, ktoré majú nevzhľadný vzhľad.

Materiál na výrobu vertikálne orientovanej kvetinovej záhrady sú často sudy z dreva alebo kovu. Najlepšou voľbou na tento účel je plastová hlaveň. Jeho pozitívnymi vlastnosťami sú zvýšená odolnosť proti vlhkosti, nikdy nebude korodovať. Okrem toho má plastová nádoba nízku hmotnosť a je s ňou vhodné pracovať.

Výroba kvetinovej záhrady sa začína výberom sudov vhodnej veľkosti. Môžete použiť nádoby, ktoré už nie sú vhodné na skladovanie vody alebo iných tekutín. Na dne valca sa vyvŕta niekoľko otvorov, aby sa zabezpečilo odtok pôdy, ktorá sa do nej naleje. Ich priemer by mal byť najmenej 20 mm.

Na bočných stenách hlavne robte značky, ktoré určujú umiestnenie budúcich dier. Aby sa dosiahol atraktívnejší vzhľad, mali by byť rozložené. Potom sa pomocou vrtákov s veľkým priemerom v stenách vytvoria otvory na sadenie rastlín. Ak ide o veľké exempláre, je lepšie vytvoriť otvory stavebným nožom vo forme polkruhov. Výsledné lístky je potrebné ohnúť. Stanú sa podporou stoniek.

Na zabezpečenie rovnomerného zalievania rastlín po celej výške kvetinovej záhrady budete potrebovať kúsok plastovej rúrky. Je rezaný do výšky hlavne a zasunutý dovnútra. Pred tým sa v bočných stenách potrubia po celej jeho dĺžke vyvŕta veľa otvorov na prenikanie vody.

Potom sa na spodok valca naleje drvený kameň, malé kamene alebo rozbitá tehla a potom sa úplne pokryjú zeminou. Rastliny sa vysádzajú do bočných vreciek. Zalievanie sa vykonáva naplnením vnútornej trubice kvetinovej záhrady vodou. Navonok môže byť valec natretý štetcom alebo aerosólovou nádobou.

Zanechajte Svoj Komentár