Ako si vyrobiť otvorenú skriňu v spálni

Šatňa je dôležitým funkčným prvkom v interiéri, ktorý vám umožňuje optimalizovať voľný priestor v dome a vyhradiť dostatok priestoru na uloženie osobných vecí. Najlepšia voľba pre usporiadanie šatne je tá, keď je pre ňu vyhradená samostatná miestnosť.

Nie všetci majitelia bytov a domov sa však môžu pochváliť dostatočným priestorom pre samostatnú šatňu. V takom prípade to môžete skúsiť zariadiť v spálni. Zároveň bude v interiéri vyzerať šatník otvoreného typu. Nezaberá veľa miesta v miestnosti a ak je to potrebné, dá sa zatvoriť pomocou obrazovky alebo záclon.

Inštalácia rohovej šatne

Tento typ výstavby bude najlepšou voľbou pre majiteľov malých bytov. V konkrétnej miestnosti musíte prideliť miesto v rohu a vybaviť ho oddielmi. Musia byť inštalované tak, aby získali štvorcový alebo trojuholníkový priestor.

Ako priečky môžete použiť listy z prírodného dreva, drevotriesky alebo skla. Po ich inštalácii je potrebné vykonať montáž spojovacích prvkov, ktoré budú hrať úlohu držiakov políc.

Inštalácia lineárneho šatníka

V tomto prípade sa konštrukčné prvky inštalujú pozdĺž vybranej steny. V tomto prípade sú upevňovacie prvky namontované priamo na jeho povrch. Okrem políc v takejto šatni môžete vybaviť tyče, na ktorých sa budú držať vešiaky na šaty.

Neprítomnosť stien, priečok a dverí urobí dizajn elegantným a ušetrí voľný priestor. V takomto šatníku bude možné ľahko uložiť nielen veci do šatníka, ale aj ďalšie doplnky.

Výber materiálu

Okrem dreva, drevotriesky a skla môžete použiť aj ľahkú a odolnú sadrokartónu. To vám umožňuje výrazne zjednodušiť proces inštalácie otvoreného šatníka, nevyžaduje špeciálne skúsenosti alebo výkonné nástroje a je podrobený dekoratívnemu spracovaniu.

Po inštalácii je možné maľovať tak, aby zodpovedala základným prvkom interiéru spálne alebo tapety. Je možné zatvoriť prístup do políc a skryť ich obsah pred zvedavými očami pomocou záclony prispôsobenej tónu. Na tento účel je potrebné nainštalovať rímsu v hornej časti konštrukcie a zvoliť tak optimálnu farbu a materiál.

Zanechajte Svoj Komentár