Ako samostatne vyrobiť ergonomické kolenné kreslo pre pohodlnú prácu s počítačom

Tzv. Kolenné stoličky možno pripísať špeciálnemu nábytku určenému na použitie pri určitých chorobách chrbtice alebo na vytváranie normálneho držania tela u detí. Tieto stoličky odporúčajú pravidelne používať ľudia, ktorí vedú sedavý spôsob života, napríklad administratívni pracovníci alebo študenti. Kolenná stolica je vhodná aj pre tehotné ženy.

Konštrukcia kolenného kresla sa výrazne líši od konvenčného produktu. Jeho sedadlo je naklonené horizontálne o 15 stupňov a pre kolená je k dispozícii špeciálny mäkký stojan. Súčasne môžu stolička a podrúčky úplne chýbať, ktoré sa pri osobitnom sedení nevyžadujú.

Existuje mnoho úprav kolenných stoličiek, ktoré sa navzájom líšia v dizajne, vzhľade a materiáloch výroby. Okrem toho existujú modely s možnosťou nastavenia parametrov pre pohodlie sediacich. Kancelárske alebo lekárske modely sú vyrobené prevažne z kovových rúrok a vybavené valčekmi na pohyb. Stoličky na domáce použitie sú vyrobené z dreva. Podobné modely sa dajú ľahko vyrobiť vlastnými rukami.

Vyberte vhodný dizajn a veľkosť stoličky. Materiály zaujímavé pre pána môžu byť prevzaté na internete, existuje tiež veľké množstvo hotových kresieb. V tomto ohľade vývoj dizajnu netrvá príliš dlho. Po príprave náčrtu môžete začať pracovať priamo.

Na výrobu rámu budete potrebovať drevené kocky a pre podstavce sedadla a kolenného stojana potrebujete hrubú preglejku. Drevo do tyčí je lepšie zvoliť silné odrody s dlhými vláknami, napríklad breza alebo dub. Ihličnaté drevené rámy sa stanú krehkými a netrvajú dlho.

Pripravené časti sa dôkladne obrúsia brúsnym papierom. Ak má master elektrické náradie, je možné ho obrobiť brúskou. Osobitná pozornosť by sa mala venovať odrezávaniu rezov. Spojenie častí sa vykonáva pomocou skrutiek a skrutiek.

Na vytvorenie sedadla a kolenného stojana potrebujete dva druhy penovej gumy. Najprv sa vankúš vyreže z hrubej tvrdej peny a potom sa pokryje vrstvou tenšieho a mäkšieho materiálu. Sedadlo sa tým netlačí cez preglejkovú základňu a nespôsobí nepohodlie osobe, ktorá na ňom sedí. Vankúše a stojany sú potiahnuté látkou alebo umelou kožou.

Dekorácia drevených častí sa vykonáva morením, lakom alebo obyčajnou farbou akejkoľvek farby.

Zanechajte Svoj Komentár