Ako vyrobiť skutočnú stoličku z jednoduchého preglejkového listu

Preglejka je spolu s inými materiálmi vynikajúca na výrobu nábytku vrátane kresiel. Hotové výrobky vyrobené autorovým dizajnom stoja veľa peňazí, a preto nie každý je k dispozícii. Cesta von bude nezávislá výroba stoličky.

Napriek prítomnosti preglejkových kresiel rôznych tvarov a veľkostí sú všetky vyrobené podľa dvoch rovnakých princípov - konštrukcie na nohách alebo hojdacej stoličky na lyžiach. Prvá možnosť spočíva v prítomnosti mnohých vzájomne prepojených častí. Sú pripevnené drážkami a lepidlom. Hojdacie kreslo má dve masívne bočné časti, ktoré sú vzájomne spojené lamelami alebo listami z preglejky.

Ak chcete vyrobiť odolnú stoličku, musíte si vybrať tú správnu preglejku. Povrch listu by mal byť hladký, bez triesok a veľkých uzlov. Lepšie, ak je preglejka prvotriedna. Materiál tretej alebo štvrtej triedy na nábytok nie je vhodný. Vonkajší nábytok je vyrobený z preglejok odolných voči vlhkosti.

Práca sa začína stanovením správnej veľkosti stoličky. Potom si vyberte svoj obľúbený dizajn na internete alebo si ho vymyslite sami. Náčrt budúceho produktu je vyrobený na papieri a sú na ňom vyznačené všetky rozmery. Môžete kopírovať hotové výkresy.

Na rezanie hrubej preglejky budete potrebovať elektrickú skladačku alebo okružnú pílu. Po vystrihnutí všetkých potrebných detailov z listu musíte rezy starostlivo obrúsiť brúsnym papierom. Aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti do vzduchu a následnej delaminácii materiálu, môžu byť bočné povrchy častí ošetrené antiseptickými zlúčeninami.

Montáž stoličky by sa mala vykonávať na pevnom a rovnom povrchu. Spojenia sa najlepšie vykonávajú na hmoždinkách a ako spojovací materiál sa používa tesárske lepidlo, skrutky alebo skrutky. Je potrebné vedieť, že pred inštaláciou skrutiek alebo skrutiek by sa preglejka mala vopred vyvŕtať. Ak tak neurobíte, preglejka môže prasknúť a stať sa nepoužiteľnou.

V niektorých prípadoch sa spolu so spojovacími prostriedkami musia použiť špeciálne podložky, aby sa zabránilo deformácii stromu v kĺboch. Po montáži je miesto na inštaláciu samorezných skrutiek omietnuté a potom uzemnené.

Záverečná fáza spočíva v maľovaní kresla alebo jeho spracovaní s farebnými kompozíciami a lakovaním. Kreslá určené na použitie v záhrade by mali byť predtým chránené pred vlhkosťou a používať špeciálne farby odolné voči vlhkosti.

Zanechajte Svoj Komentár