Ako vyrobiť dlažbu pre záhradné chodníky vlastnými rukami

Dlažobné kamene sa často používajú pri vybavovaní záhradných chodníkov. Táto popularita je spôsobená zvýšenou pevnosťou materiálu, jeho odolnosťou proti vlhkosti, extrémnymi teplotami, inými negatívnymi atmosférickými podmienkami, nečistotami a prachom. Vďaka tomu si zachováva svoje pôvodné technické a vizuálne vlastnosti po mnoho rokov a nevyžaduje ďalšie finančné investície na zabezpečenie starostlivosti alebo obnovy.

Jedinou nevýhodou dlažobných kameňov sú ich náklady, ktoré sú neprístupné pre široké spektrum spotrebiteľov. Preto, aby ste ozdobili svoje stránky, urobili ich funkčnejšími a elegantnejšími, môžete použiť dlažbu, ktorú ste vytvorili sami.

Materiály na výrobu

Ak chcete vytvoriť štandardnú dlažbovú dosku, musíte pripraviť nasledujúce materiály:

  • cement;
  • piesok;
  • zmäkčovadlo;
  • Farbivo (v prípade, že je potrebné dať hotovej dlažbe požadovaný odtieň).

Použitie plastifikátora je nevyhnutné, aby hotové dlaždice boli čo najtvrdšie a odolné proti lomu. Jeho použitie tiež chráni materiál pred poškodením mechanickej povahy, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku silného tlaku alebo vysokej intenzity prevádzky.

Etapy práce

V ďalšej fáze je potrebné pripraviť formy na odlievanie betónovej zmesi. Môžete použiť staré drevené dosky, z ktorých sa vyrábajú formy alebo hotové výrobky správnej veľkosti, ktoré je možné zakúpiť v každom železiarstve za nízku cenu.

Formy na vyplnenie dlažbových dosiek môžu byť guma, plast alebo polyuretán. Druhá možnosť je najrozpočtovejšia a je celkom vhodná na domáce použitie.

Miešanie zmesi

Najprv musíte zmiešať všetky ingrediencie a miesiť ich, až kým nebudú hladké. Až potom sa môže voda pridávať v malých dávkach. Inak nebude možné dosiahnuť plasticitu hotového prostriedku.

Ihneď po premiešaní sa musí naliať do foriem a nechať až do úplného stuhnutia. Je dôležité neponáhľať sa, pretože predčasné odstránenie hotovej dlaždice z formy môže spôsobiť jej poškodenie. Aby boli hotové dlaždice originálnejšie, je možné do kompozície pridať malé frakcie štrku, čo vytvorí inklúzie a urobí štýl trate štýlovým.

Zanechajte Svoj Komentár