Ako pripraviť jedálenský stôl so starými dverami

Dnešným trendom sú staré veci, ktoré dostali nový život. Pri výmene dverí sa preto neponáhľajte, aby ste ich vyhodili, pretože je to vynikajúca voľba pri výrobe nového nábytku. Napríklad zo starých dverí si môžete urobiť vynikajúci jedálenský stôl. Zároveň si práca vyžaduje minimum zručností a materiálu.

Výrobný proces

Ak sú na drevených dverách škrabance, môžete tieto chyby zmeniť na výhody, pretože ročník je teraz v móde. K tomu sú nohy pripevnené a na vrchu pokryté hrubým sklom. Výsledkom je jedinečný jedálenský stôl. Sklo uľahčuje starostlivosť o čistotu stola. Ako nohy môžete použiť rám z iného stola, kovové alebo drevené nohy špeciálne zakúpené v železiarstve.

Pre tých, ktorým to trochu nevadí, musíte použiť inú možnosť, ako premeniť staré dvere na vynikajúci stôl. Za týmto účelom odstráňte starú farbu a opatrne obrúste brúsnym papierom. Použitím brúsneho papiera s rôznymi veľkosťami zŕn môžete dosiahnuť ideálny povrch. Odstráňte slučky, perá atď. Ak je to potrebné, vyplňte nepravidelnosti, vyplňte nepravidelnosti a otvory v dierkach. Po vysušení povrch opäť obrúste brúsnym papierom.

Ďalej aplikujte základný náter alebo základný náter na ochranu stromu pred vlhkosťou a maľujte dvere požadovanou farbou v 2 až 3 vrstvách. Na maľovanie:

  • valec;
  • kefa.

Medzi vrstvami maľby je potrebné vyčleniť čas, aby všetko dobre zaschlo. Na maľovanie môžete použiť 1-2 farby alebo viac, pričom sa zvýraznia určité časti dverí. Vrchná strana je lakovaná v dvoch vrstvách.

Ďalšou možnosťou, ako premeniť staré dvere na elegantný jedálenský stôl, je naliať epoxid na povrch. Materiál nie je lacný, ale efekt bude úžasný. Pri práci je dôležité vyčistiť prach po vyčistení stola, pretože prach alebo náhodne požitý hmyz môžu poškodiť vzhľad. Na odstránenie vzduchových bublín je potrebné živicu zahriať horákom.

Staré, silné dvere - príležitosť vyrobiť jedinečný nábytok do kuchyne. Dizajn jedálenského stola je úplne závislý od fantázie a preferencií. Takýto nábytok sa spravidla perfektne hodí do celkového interiéru kuchyne alebo jedálne, alebo ho jednoducho umiestnite na záhradu, aby ste si užili komunikáciu s priateľmi a rodinou.

Zanechajte Svoj Komentár